• słońce upał termometr lato
  Władze ostrzegają przed falą upałów nadciągającą nad Bałkany. We wtorek w Serbii termometry wskażą 39 stopni C. W stołecznym Belgradzie rozstawiono cysterny z pitną wodą. Lekarze apelują do osób starszych, by nie wychodziły z domów.
 • Upał
  Jak informuje IMGW, Skandynawia i wschodnia Europa będą w zasięgu niżu z ośrodkiem w rejonie Zatoki Botnickiej wraz z układem frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominował będzie wyż z centrum nad Danią. Przeważająca część Polski będzie w zasięgu wspomnianego wyżu. Krańce wschodnie i południowe pozostaną w obszarze lekko obniżonego ciśnienia i zaznaczać się tam będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Zatoki Botnickiej. Nad przeważający obszar kraju napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarne, jedynie krańce południowo-wschodnie pozostaną w zasięgu powietrza zwrotnikowego.
 • upał
  Jak podaje IMGW, północno-zachodnia, środkowa i wschodnia Europa będzie pod wpływem płytkich niżów z frontami atmosferycznymi, z ośrodkami znad Wysp Brytyjskich, Danii i zachodniej Rosji. Pozostała część kontynentu znajduje się pod wpływem słabych wyżów. Północno-wschodnia Polska pozostanie w zasięgu słabego wyżu znad Morza Bałtyckiego, pozostały obszar kraju będzie w zatoce z ciepłym frontem atmosferycznym. Na południu kraju pozostanie upalne powietrze pochodzenia zwrotnikowego, na północy powietrze polarne morskie.
 • Upały w Polsce
  Będzie chłodniej i wilgotniej. Synoptycy wreszcie są w stanie wskazać dzień, w którym nad Polskę nadciągnie ochłodzenie. Pogoda ma się zmienić po niedzieli.
 • Upały
  Dalej upały i coraz mniej wody w rzekach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w związku z wysokimi temperaturami ogłosił trzeci, najwyższy stopień ostrzeżenia. Żar będzie lał się z nieba prawie w całej Polsce, z wyjątkiem Wybrzeża i Pomorza, co najmniej przez tydzień.
 • Fala upałów
  Już w poniedziałek prawie w całym kraju będzie 30 stopni, jedynie nad samym morzem 21 do 24 stopni Celsjusza - mówi Maria Waliniowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
 • Niebo z chmurami
  Lato w pełni, lato wszędzie. Dziś będzie duszno, upalnie i burzowo niemal w całej Polsce, oprócz północnego wschodu. Dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Maria Waliniowska ostrzega, że burze mogą być gwałtowne.
 • Burza
  Do pięciu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych potężnych burz i wichur jakie nawiedziły w nocy zachodnie Niemcy. Wciąż usuwane są zniszczenia wywołane przez żywioł.