• Upał
  Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem dla pięciu województw wydał w środę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na objętym alertem pogodowym obszarze w czwartek temperatury sięgną 29-31 stopni.
 • upał
  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami w woj. lubelskim, świętokrzyskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim. Temperatura wyniesie tam od 27 do 33 st. C.
 • Upał
  IMGW wydało w sobotę ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami w siedmiu województwach. W woj. lubuskim i zachodniopomorskim również prognozowane są upały, termometry mogą pokazać tam nawet 33 st. Celsjusza. Dla tych województw wydano alerty pierwszego stopnia - informuje w sobotę IMGW.
 • Upał
  W środę został ustanowiony nowy rekord czerwcowej temperatury w Polsce. W Radzyniu w województwie lubuskim ok. godz. 15.20 zanotowano 38,2 stopnia. Gorąco było w całym kraju - w prawie co drugiej stacji pomiarowej IMGW odnotowano w środę temperatury przekraczające 33 st.
 • słońce upał termometr lato
  Jak informuje IMGW, Europa Centralna i Wschodnia będzie pod wpływem wyżu znad Bałtyku, natomiast zachodnia część kontynentu będzie w zasięgu płytkiego i rozległego niżu z pofalowanym chłodnym frontem atmosferycznym. W Polsce pogodę będzie kształtował wspomniany wyż. Będziemy w ciepłym i suchym powietrzu napływającym z południowego wschodu.
 • Upał
  Jak informuje IMGW, Skandynawia i wschodnia Europa będą w zasięgu niżu z ośrodkiem w rejonie Zatoki Botnickiej wraz z układem frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominował będzie wyż z centrum nad Danią. Przeważająca część Polski będzie w zasięgu wspomnianego wyżu. Krańce wschodnie i południowe pozostaną w obszarze lekko obniżonego ciśnienia i zaznaczać się tam będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Zatoki Botnickiej. Nad przeważający obszar kraju napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarne, jedynie krańce południowo-wschodnie pozostaną w zasięgu powietrza zwrotnikowego.
 • szkoła
  W środę 116 szkół zadecydowało o skróceniu lekcji ze względu na upały z 45 minut do 30. W czwartek lekcje będą krótsze w 152 placówkach, a w piątek w 144 - poinformowała w środę po południu PAP zastępczyni rzecznika prasowego urzędu m.st. Warszawy Ewa Rogala.
 • upał
  We wszystkich województwach obowiązuje w środę drugi stopień zagrożenia w związku z panującymi w Polsce upałami - alarmuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alertem pierwszego stopnia objęte są południowe powiaty w Sudetach, a zagrożeń nie przewiduje się w rejonie Karpat.
 • Upał, słońce, termometr
  IMGW informuje, że pogodę w Europie kształtują głównie ośrodki niżowe z rejonu Wysp Owczych, Bałkanów oraz Hiszpanii. Centrum słabego wyżu znajdzie się na pograniczu Rosji, Białorusi i krajów nadbałtyckich. Polska w większości jest pod wpływem tego wyżu, ale na zachodzie kraju zaznacza się zatoka niżowa z postępującym frontem chłodnym i linią zbieżności. Napływa ciepłe powietrze polarne morskie.
 • Burza nad miastem
  Wysokie temperatury i burze z gradem będą występować prawie w całym kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia meteorologiczne dla piętnastu województw.