• upał
  Jak podaje IMGW, północno-zachodnia, środkowa i wschodnia Europa będzie pod wpływem płytkich niżów z frontami atmosferycznymi, z ośrodkami znad Wysp Brytyjskich, Danii i zachodniej Rosji. Pozostała część kontynentu znajduje się pod wpływem słabych wyżów. Północno-wschodnia Polska pozostanie w zasięgu słabego wyżu znad Morza Bałtyckiego, pozostały obszar kraju będzie w zatoce z ciepłym frontem atmosferycznym. Na południu kraju pozostanie upalne powietrze pochodzenia zwrotnikowego, na północy powietrze polarne morskie.
 • Upał
  Gwałtowne burze, a między nimi uciążliwe upały - tak prezentuje się prognoza na koniec tygodnia. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przestrzega przed wysokimi temperaturami i radzi, jak je przetrwać. Najbardziej gorąco będzie w południowo-wschodniej części Polski.
 • Instalacja energetyczna
  Będą ograniczenia w zasilaniu dla zakładów produkcyjnych - informują Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Ograniczenia nie powinny jednak dotknąć gospodarstw domowych.
 • Urlopowicze nad Soliną, Bieszczady
  To będzie najbardziej upalny tydzień tego lata. Temperatura będzie rosła z każdym dniem. IMGW mówi wprost o "ekstremach pogodowych". Jak zapowiada synoptyk Instytutu Małgorzata Tomczuk, w centrum i na zachodzie kraju słupek rtęci dojdzie do 39 stopni Celsjusza. "Niewykluczone, że gdzieś nawet do 40 stopni" - dodaje Małgorzata Tomczuk.
 • IMGW ostrzega przed upałami. Przez kilka najbliższych dni będzie wyjątkowo gorąco. Już dzisiaj głównie na zachodzie temperatura sięga 30 stopni, a do wieczora jeszcze wzrośnie - mówi dyżurny synoptyk z IMGW Małgorzata Tomczuk.