• upał
  W sobotę i w niedzielę na zachodzie Polski temperatura wzrośnie miejscami do ponad 30 st. W pozostałej części kraju będzie nieco chłodniej, a najchłodniej na wschodzie, gdzie ma być od 22 do 25 st. - poinformował w piątek IMGW.
 • słońce upał termometr lato
  Jak informuje IMGW, Europa Centralna i Wschodnia będzie pod wpływem wyżu znad Bałtyku, natomiast zachodnia część kontynentu będzie w zasięgu płytkiego i rozległego niżu z pofalowanym chłodnym frontem atmosferycznym. W Polsce pogodę będzie kształtował wspomniany wyż. Będziemy w ciepłym i suchym powietrzu napływającym z południowego wschodu.
 • Upał
  Jak informuje IMGW, Skandynawia i wschodnia Europa będą w zasięgu niżu z ośrodkiem w rejonie Zatoki Botnickiej wraz z układem frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominował będzie wyż z centrum nad Danią. Przeważająca część Polski będzie w zasięgu wspomnianego wyżu. Krańce wschodnie i południowe pozostaną w obszarze lekko obniżonego ciśnienia i zaznaczać się tam będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Zatoki Botnickiej. Nad przeważający obszar kraju napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarne, jedynie krańce południowo-wschodnie pozostaną w zasięgu powietrza zwrotnikowego.
 • upał
  We wszystkich województwach obowiązuje w środę drugi stopień zagrożenia w związku z panującymi w Polsce upałami - alarmuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alertem pierwszego stopnia objęte są południowe powiaty w Sudetach, a zagrożeń nie przewiduje się w rejonie Karpat.
 • Upał, słońce, termometr
  IMGW informuje, że pogodę w Europie kształtują głównie ośrodki niżowe z rejonu Wysp Owczych, Bałkanów oraz Hiszpanii. Centrum słabego wyżu znajdzie się na pograniczu Rosji, Białorusi i krajów nadbałtyckich. Polska w większości jest pod wpływem tego wyżu, ale na zachodzie kraju zaznacza się zatoka niżowa z postępującym frontem chłodnym i linią zbieżności. Napływa ciepłe powietrze polarne morskie.
 • upał
  "W 100 lat jesteśmy w stanie zmienić atmosferę i klimat w takim stopniu, jak zmieniły się one wskutek procesów naturalnych w ciągu 20 tysięcy lat" - mówi w rozmowie z dziennik.pl prof. Szymon Malinowski, fizyk atmosfery i wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego. 
 • Burza nad miastem
  Wysokie temperatury i burze z gradem będą występować prawie w całym kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia meteorologiczne dla piętnastu województw.
 • Upał, słońce, termometr
  IMGW ostrzega przed upałami. Wydano ostrzeżenia trzeciego stopnia dla czterech województw; w siedmiu województwach obowiązuje alert drugiego stopnia.
 • Upały we Francji
  Lipiec zaczął się od ochłodzenia i w najbliższej przyszłości nie widać powrotu trzydziestostopniowych upałów. Gorące powietrze, które w zeszłym tygodniu napływało do Polski już zostało wyparte przez zdecydowanie chłodniejszą masę powietrza, która dociera do nas z północnego - zachodu Europy.
 • Burza
  To już koniec afrykańskich upałów nad Polską. Jak wynika z prognoz IMGW, teraz czekają nas burze i deszcze, a temperatury spadną do 20 stopni Celsjusza.