• Upał
  Gwałtowne burze, a między nimi uciążliwe upały - tak prezentuje się prognoza na koniec tygodnia. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przestrzega przed wysokimi temperaturami i radzi, jak je przetrwać. Najbardziej gorąco będzie w południowo-wschodniej części Polski.
 • Mózg
  Słońce na ogół kojarzy się z wakacyjną sielanką, relaksem i pozytywną energią. Jeśli sielanka zamienia się w piekło, a intensywna temperatura powoduje u Ciebie dezorientację, nudności i intensywny ból głowy – uważaj, możesz mieć udar słoneczny! Czasem mogą to być także sygnały alarmujące o udarze mózgu. Ten pierwszy nazywany jest „letnim zabójcą”, zaś drugi chorobą cywilizacyjną, która zbiera śmiertelne żniwo wśród coraz młodszych Polaków.
 • Woda z ogórkami
  Przed nami jeszcze kilkanaście dni lata. Pomimo że chłód daje nam się we znaki o poranku i wieczorem, to w ciągu dnia wciąż dokucza mocne słońce. Dlatego nie możemy zapominać o tym, by systematycznie nawadniać organizm. Czy wiemy jednak, jak często i w jakich ilościach powinniśmy pić wodę?
 • Upały w Polsce
  Będzie chłodniej i wilgotniej. Synoptycy wreszcie są w stanie wskazać dzień, w którym nad Polskę nadciągnie ochłodzenie. Pogoda ma się zmienić po niedzieli.
 • Upały
  Dalej upały i coraz mniej wody w rzekach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w związku z wysokimi temperaturami ogłosił trzeci, najwyższy stopień ostrzeżenia. Żar będzie lał się z nieba prawie w całej Polsce, z wyjątkiem Wybrzeża i Pomorza, co najmniej przez tydzień.
 • Pociąg
  Będzie gorąco i burzowo. Azyl od tropikalnych temperatur znajdziemy tylko nad morzem. IMGW zapowiada, że przez kolejny tydzień będzie ponad 30 stopni. Wysokie temperatury powodują różnego rodzaju utrudnienia. Zwłaszcza na kolei.
 • Upał
  Będzie gorąco i burzowo. Azyl od tropikalnych temperatur znajdziemy tylko nad morzem. IMGW zapowiada, że przez kolejny tydzień będzie ponad 30 stopni. Jutro na południu i zachodzie kraju ma być 38-39 stopni Celsjusza, na wybrzeżu - w okolicach 30 stopni. Na pozostałym obszarze Polski będzie ponad 30 stopni.
 • Upał
  Udar cieplny to stan, który jest efektem zbytniego przegrzania organizmu. Może on doprowadzić nawet do utraty przytomności. Sprawdźmy, jak pomóc osobie poszkodowanej na skutek udaru cieplnego.
 • Urlopowicze nad Soliną, Bieszczady
  To będzie najbardziej upalny tydzień tego lata. Temperatura będzie rosła z każdym dniem. IMGW mówi wprost o "ekstremach pogodowych". Jak zapowiada synoptyk Instytutu Małgorzata Tomczuk, w centrum i na zachodzie kraju słupek rtęci dojdzie do 39 stopni Celsjusza. "Niewykluczone, że gdzieś nawet do 40 stopni" - dodaje Małgorzata Tomczuk.
 • Fala upałów
  Już w poniedziałek prawie w całym kraju będzie 30 stopni, jedynie nad samym morzem 21 do 24 stopni Celsjusza - mówi Maria Waliniowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.