• upał
  W sobotę i w niedzielę na zachodzie Polski temperatura wzrośnie miejscami do ponad 30 st. W pozostałej części kraju będzie nieco chłodniej, a najchłodniej na wschodzie, gdzie ma być od 22 do 25 st. - poinformował w piątek IMGW.
 • upał
  Jak podaje IMGW, północno-zachodnia, środkowa i wschodnia Europa będzie pod wpływem płytkich niżów z frontami atmosferycznymi, z ośrodkami znad Wysp Brytyjskich, Danii i zachodniej Rosji. Pozostała część kontynentu znajduje się pod wpływem słabych wyżów. Północno-wschodnia Polska pozostanie w zasięgu słabego wyżu znad Morza Bałtyckiego, pozostały obszar kraju będzie w zatoce z ciepłym frontem atmosferycznym. Na południu kraju pozostanie upalne powietrze pochodzenia zwrotnikowego, na północy powietrze polarne morskie.
 • Upały w Polsce
  Będzie chłodniej i wilgotniej. Synoptycy wreszcie są w stanie wskazać dzień, w którym nad Polskę nadciągnie ochłodzenie. Pogoda ma się zmienić po niedzieli.
 • Wreszcie doczekaliśmy się prawdziwego lata. Synoptycy twierdzą, że słupki rtęci przekroczą 30 stopni Celsjusza, a upały utrzymają się do końca tygodnia.
 • Wracają upały
  Dobra wiadomość dla urlopowiczów i tych, którzy wybierają się w długi weekend za miasto. Wracają upały, choć nie będą już tak uciążliwe.