• Kobieta z przyklejonym uśmiechem
  W powszechnej świadomości na depresję cierpią osoby smutne, ukrywające się przed światem. Tymczasem z chorobą zmaga się wiele osób aktywnych i gwiazd często skrywających depresję za uśmiechem.
 • Dziewczyna się śmieje
  Uśmiech sprawia, że ludzie odbierają nas jako bardziej pogodnych, życzliwych i miłych. Natomiast śmiech poprawia nastrój, rozładowuje napięcie i przyczynia się do wydzielania endorfin, czyli hormonów szczęścia. Właśnie dlatego większość z nas lubi się śmiać i powinno robić to jak najczęściej. Czy coś może nam stać na przeszkodzie w realizacji tego planu?
 • Uśmiechnięta kobieta
  Śmiech zwiększa odporność, dotlenia, dodaje energii, poprawia nastrój, rozładowuje stres, pomaga w walce z depresją; warto śmiać się na zdrowie - podkreślają lekarze z okazji Światowego Dnia Uśmiechu.
 • Uśmiechnięta kobieta
  Młodość rządzi się swoimi prawami – nie uważamy na zdrowie, chętniej podejmujemy wyzwania i ryzyko, ale gdy przychodzi 40-stka, to po spojrzeniu w lustro możemy mieć problemy z rozpoznaniem swojego własnego odbicia. Sprawy zdrowotne, które zaniedbywaliśmy, teraz dają o sobie dobitnie znać. Sprawdź, jak dbać o zęby po 40. roku życia.
 • Kobieta leży na trawie
  Podczas wakacji na nasze zęby czyha wiele niebezpieczeństw. Nie zapominajmy o ich ochronie, zwłaszcza wybierając się w podróż. Lepiej, aby nasz wyjazd zepsuła pogoda niż… świdrujący ból zęba.
 • Jak dbać o zęby?
  Jednym z największych problemów zdrowotnych Polaków jest próchnica. Ma ją prawie każdy dorosły. Aby jej zapobiegać, wystarczy codziennie dbać o zęby. Ale odpowiednio dbać! Zobacz, jak robić to najlepiej.
 • Starość
  Maria Olszowska ma 108 lat i właśnie przyznano jej tytuł honorowego mieszkańca osiedla plac Grunwaldzki oraz odznakę Zasłużonego dla Wrocławia, przyznawaną przez prezydenta miasta.
 • Mężczyzna
  Metoda fotochemiczna daje natychmiastowy efekt wybielenia zębów nawet o 9 tonów. W przeciwieństwie do zabiegów w gabinecie stomatologicznym wybielanie kosmetyczne jest bezpieczne dla szkliwa i nie powoduje nadwrażliwości zębów i dziąseł. Efekty zabiegu są jednak znacznie mniej trwałe – pięknym uśmiechem można się cieszyć tylko przez kilkanaście tygodni.
 • Mężczyzna pokazuje zęby
  Na zabieg wybielania zębów stać coraz więcej Polaków. Ceny w ostatnich latach mocno spadły. Metoda laserowa, uważana obecnie przez wielu stomatologów za najskuteczniejszą, to koszt ok. 800 zł. Najbezpieczniej zabiegi wybielające wykonywać u stomatologa, który dokładnie sprawdzi stan zdrowia uzębienia. Dobry gabinet dentystyczny powinien mieć wysokiej klasy sprzęt i posiadać pozytywne rekomendacje klientów.
 • Śmiejący się mężczyzna
  Czy cola rozpuszcza zęby? Czy można zarazić się próchnicą w czasie pocałunku? Czy mleko dobrze wpływa na zęby? Na te i inne pytania odpowiada dr Przemysław Uliasz, ekspert medyczny kampanii „Lekcja stomatologii” z warszawskiej kliniki Prima-Dent.