• Elektryczna linia kolejowa
  Do godz. 15 PKP PLK przewiduje utrudnienia w lokalnym i regionalnym ruchu kolejowym w Wielkopolsce po uszkodzeniu trakcji w okolicach Trzemeszna. Pociągi dalekobieżne między Poznaniem a Gdynią i Olsztynem skierowano na objazdy, kursują też autobusy zastępcze.
 • Cysterny na torach
  Nawet o 90 minut może się wydłużyć podróż pasażerów korzystających w piątek z pociągów dalekobieżnych w związku z wypadkiem w Myszkowie (Śląskie). Na trasie Częstochowa – Katowice jest przerwa w ruchu - podały PKP Polskie Linie Kolejowe.
 • Wagon kolejowy
  Poważne problemy z dojazdem do pracy w stolicy mają mieszkańcy wschodniego Mazowsza. Od ponad dwóch godzin zablokowany jest tor z Mińska Mazowieckiego do Warszawy. Nad ranem w Mińsku Mazowieckim pod pociąg osobowy relacji Siedlce - Warszawa Zachodnia wpadł pieszy. Zginął na miejscu. 
 • Puste cysterny pociągu, które wykoleiły się w niedzielę pomiędzy Warnowem a Lubiewem na trasie Wolin - Świnoujście
  Utrudnienia kolejowe na trasie Szczecin - Świnoujście potrwają do czwartku. Na odcinku między Warnowem a Lubiewem doszło wczoraj do wykolejenia pociągu towarowego z jedenastoma pustymi cysternami. Uruchomiono komunikację zastępczą w postaci czterech autobusów.
 • Pendolino
  Janina Ochojska nie dojechała dziś z Krakowa do Warszawy. Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, poruszająca się o kulach, nie mogła skorzystać z platformy dla osób niepełnosprawnych w pociągu pendolino PKP Intercity. Jak powiedziała IAR Janina Ochojska - obsługa pociągu poinformowała ją, że podnośnik jest przeznaczony dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
 • Odwołane pociągi na liniach podwarszawskich
  Problemy na kolei. Z powodu trudności pogodowych odwołano cześć pociągów na liniach podwarszawskich. Opóźnienia - do 30 minut - mają też pociągi dalekobieżne rozpoczynające bieg w Warszawie Wschodniej.
 • Poważne utrudnienia w ruchu kolejowym pod Warszawą. Pociągi jadące w kierunku Skierniewic i Łowicza są opóźnione nawet o dwie godziny.
 • Pociąg wjeżdżający na stację
  Od dziś do niedzieli podróżni muszą przygotować się na spore utrudnienia na kolei. Z powodu remontu na Centralnej Magistrali Kolejowej pociągi kursujące między Krakowem, a Warszawą będą jeździły objazdami przez Śląsk.
 • Pociąg wjeżdżający na stację kolejową
  Najpierw dłuższa podróż, potem mniej pociągów. W nocy z soboty na niedzielę wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy na kolei.
 • Utrudnienia na linii kolejowej Poznań-Wrocław
  Ok. godz. 17 zostanie przywrócony normalny ruch na trasie kolejowej Poznań-Wrocław w okolicach Leszna (Wielkopolskie) po zerwaniu sieci trakcyjnej - poinformował w sobotę PAP dyrektor PKP PLK w Ostrowie Wielkopolskim Dariusz Bałoniak.