• Zjazd Alternatywy dla Niemiec
  Antyislamska, prawicowa partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) rozpoczęła w sobotę w Stuttgarcie swój zjazd programowy od dyskusji o patriotyzmie. Otwarciu zjazdu towarzyszyły gwałtowne protesty skrajnej lewicy. Policja zatrzymała ok. 400 demonstrantów.
 • Flaga Ukrainy
  Były prezydent Czech Vaclav Klaus zajmuje się prokremlowską, antyukraińską propagandą. Takie stwierdzenie zawarto w specjalnym oświadczeniu ambasady Ukrainy w Pradze. Nieobecny w życiu politycznym Czech Vaclav Klaus od czasu do czas daje znać o sobie wygłaszając przy różnych okazjach kontrowersyjne opinie na wiele tematów czy wydarzeń.
 • Były prezydent Czech Vaclav Klaus
  Były prezydent Czech Vaclav Klaus, za całe zło we własnym kraju, wini Unię Europejską. W obszernym wywiadzie dla dziennika "Mlada Fronta Dnes", wzywa też Czechów do opuszczenia UE. 
 • Czescy konserwatyści są na krawędzi rozpadu. Liderzy targanej skandalami partii poprosili więc o pomoc byłego prezydenta, Vaclava Klausa. Ten jednak nie chce pomóc swym dawnym kolegom.
 • Czeski senat skierował skargę do Trybunału Konstytucyjnego przeciwko prezydentowi Czech Vaclavowi Klausowi. Senatorowie zarzucają mu lekceważenie treści ustawy zasadniczej.
 • Ustępujący prezydent Czech Vaclav Klaus chce zostać europosłem. Taką informację przynoszą "Lidove nowiny". Dziennik powołuje się na bliżej niesprecyzowane źródła z kancelarii prezydenta.
 • Nieobecność Vaclava Klausa w Jałcie jest związana z uwięzieniem Julli Tymoszenko
  Prezydenci kilku państw europejskich nie odwoływali udziału w konferencji przywódców państw Europy Środkowej w Jałcie, lecz wcześniej uprzedzali, że nie będą mogli przyjechać na to spotkanie - oświadczył w poniedziałek rzecznik MSZ Ukrainy Ołeksandr Wołoszyn.
 • Vaclav Klaus: Kryzys w Unii Europejskiej może wpędzić Czechy w recesję
  Nie spełniły się nierealne oczekiwania związane ze wstąpieniem do UE - oświadczył w niedzielę w orędziu noworocznym czeski prezydent Vaclav Klaus. Ostrzegł, że Czechy, zmierzające według niego w "umiarkowanie pozytywnym kierunku", też mogą popaść w recesję.
 • Na Praskim Zamku - obok sztandaru prezydenta i na dziedzińcu - zawisły już czarne flagi żałobne
  Vaclav Havel stał się symbolem współczesnego państwa czeskiego, poprzez swą walkę z komunizmem oraz jako pierwszy prezydent wolnego kraju - oświadczył w niedzielę prezydent Czech Vaclav Klaus.
 • "Euro było błędnym pomysłem"
  Euro to błąd, a nasz kraj dobrze zrobił, że nie przyjął wspólnej waluty - twierdzi prezydent Czech, Vaclav Klaus. Według niego to właśnie wspólna waluta doprowadziła do upadku Grecję i Irlandię, a teraz zagraża Portugalii.