• Warzywa
  Sposób odżywiania się jest równie ważny, jak sen i wysiłek fizyczny, dlatego jako postawę nowej piramidy zdrowego żywienia dla dzieci proponujemy aktywność fizyczną oraz właściwe wysypianie się – powiedział prof. Mirosław Jarosz podczas IV Narodowego Kongresu Żywieniowego w Warszawie.
 • Andrzej Saramonowicz, Edyta i Cezary Pazurowie
  Edyta Pazura w swoim tekście na temat hejtu i mowy nienawiści napisała, że jednym z najgorszym momentów w jej życiu był publiczny lincz, jaki urządzono jej rodzinie, kiedy Cezary wziął udział w akcji "Różaniec do granic". Winą za tę sytuację żona aktora obarczyła między innymi Andrzeja Saramonowicza.
 • Trufla
  Rekordową białą truflę o wadze 2,2 kilograma znaleziono w pobliżu Pizy we Włoszech. To drugi pod względem wielkości grzyb na świecie. Tak dużego okazu nie widziano od 64 lat.
 • Ocet jabłkowy
  Wiele osób ma go w swojej kuchni, nie zdając sobie nawet sprawy z jego prozdrowotnych właściwości. Tymczasem ocet jabłkowy to prawdziwie naturalny lek i wbrew temu, co się powszechnie uważa, nie tylko pomaga utrzymać prawidłową wagę. Zobacz, dlaczego warto sięgać po ocet z jabłek jak najczęściej.
 • Ćwiczenia
  Na czym polega insulinooporność? Powiedział o tym prof. Mariusz Wyleżoł, bariatra, WUM, komitet ekspertów Fundacji Od-Waga.
 • Zakupy w sklepie
  Policja, kajdanki oraz sprawa przed sądem, która ciągnęła się od blisko roku. Poszło o złotówkę i 14 groszy.
 • Odchudzanie
  Kolejne diety zawodzą? Nie wiesz już, czy stosować paleo, być gluten free, a może wyeliminować produkty o wysokim indeksie glikemicznym? Tak naprawdę w odchudzaniu nie chodzi o testowanie kolejnych modnych jadłospisów, ale o wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych, które pomogą pozbyć się nadmiaru kilogramów bez ryzyka efektu jo-jo, nabawienia się niedoborów witamin czy ważnych składników odżywczych. Dlatego razem z lekarzem podpowiadamy, jak wkroczyć na dobrą drogę radzenia sobie z nadwagą.
 • Ważna aktywność fizyczna
  Połowy zachorowań na nowotwory można by uniknąć, przestrzegając właściwego stylu życia. Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka, należy przestrzegać dwunastu zasad Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.
 • Kobieta ściska brzuch
  Otyłość jest już klasyfikowana jako epidemia XXI wieku. Jakie są przyczyny leżące u podstaw tycia? Głównych powodów otyłości nie należy szukać tylko w kaloriach, a w braku równowagi hormonalnej. Co należy robić, skoro to nie tylko kalorie decydują o tyciu, a ich liczenie nie ma większego sensu?
 • Odchudzanie
  Nadchodzi lato, a ty nie zdążyłaś zrzucić zimowych, nadprogramowych kilogramów? Nie szkodzi. Wakacje to doskonały czas, aby zdrowo i bezpiecznie się ich pozbyć. Wówczas mamy znacznie więcej wolnego czasu, który można z powodzeniem przeznaczyć na aktywność fizyczną, a także na przygotowywanie smacznych i lekkostrawnych potraw, w których mogą dominować niskokaloryczne warzywa i owoce.