• Wielki Port w La Valletta, Malta
  W Europie Monako, Wyspy Owcze i norweski Spitzbergen, w Azji – Kambodża i Birma, w Ameryce Południowej – Panama i Chile, a także niedalekie Karaiby. Na świecie Fidżi oraz RPA. To ciekawe turystycznie miejsca, które najrzadziej odwiedzają Polacy – wynika z analizy porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl. Kierunki te wybiera 1-2 proc. rodaków podróżujących za granicę.
 • benzyna paliwo
  Analitycy e-petrol prognozują, że na koniec wakacji średnia cena popularnej "95-tki" spadnie poniżej 5 zł za litr, a olej napędowy utrzyma ten poziom. BM Reflex wskazuje, że ceny benzyny i diesla na stacjach są na poziomach sprzed roku.
 • Leki na wakacje
  Darmowe noclegi dla dzieci, bez względu na ich liczbę, łazienka czyszczona wyłącznie sodą i octem, pościel z organicznego lnu, pegański obiad czy...numer do najbliższej agencji towarzyskiej – zachcianki turystów znów zaskakują polskich hotelarzy. Przegląd zapytań z tego sezonu przygotował portal Noclegi.pl.
 • wypadek
  Czy tygodniowe wakacje za granicą mogą kosztować pół miliona złotych? W jaki sposób rozsądnie przygotować się do wyjazdu na letni wypoczynek, aby spędzić go bezpiecznie? Jak uchronić się przed wysokimi kosztami pomocy medycznej na miejscu?
 • Spacer brzegiem morza
  Wakacje w pełni, tłumy turystów korzystają z letniego relaksu. Dla części osób urlop jest już tylko miłym wspomnieniem, inni z niecierpliwością wyczekują na wolne dni, są też tacy, którzy stawiają na spontaniczne decyzje dotyczące wakacji.
 • Spłuczka do sedesu
  20 zł – tyle kosztowała toaleta w jednym z lokali w Świnoujściu. "Szok! Czy jego właściciele mają dość ludzi z zewnątrz i to taki straszak?" - komentarzom nie ma końca.
 • wakacje podróż
  Ostatni dzwonek, który zabrzmi w szkołach w tym roku wcześnie, bo już 19 czerwca, nieodwracalnie zwiastuje sezonowy wzrost cen w polskich miejscowościach turystycznych. Jak szacują eksperci Noclegi.pl w tych najbardziej popularnych jeszcze w czerwcu ceny wzrosną o 30, a nawet 60 proc., tym bardziej, że obecna fala upałów zachęca do myślenia o wakacjach w kraju. Oszczędnym spóźnialskim zostaną zawsze te mniej popularne jak mazurski Miłomłyn, nadmorskie Sianożęty czy podhalański Ząb.
 • Samolot
  KAYAK.pl przeanalizował, kiedy najlepiej zarezerwować loty i hotele w przypadku najpopularniejszych kierunków podróży 2019 roku, oraz sprawdził, które miejsca okazały się "wschodzącymi gwiazdami", a które odnotowały spektakularny powrót do czołówki miejsc cieszących się największą popularnością wśród podróżnych.
 • Kobieta śpi w samolocie
  Wzrost liczby rezerwacji o 86 procent w porównaniu z poprzednim rokiem – ta statystyka dowodzi, że wyjazdy na zagraniczne wakacje w okresie świątecznym z roku na rok wyraźnie zyskują na popularności. Najwięcej turystów wyjedzie na Boże Narodzenie z województw mazowieckiego i śląskiego  - z tych dwóch regionów dokonano 35 procent świąteczno-sylwestrowych rezerwacji na portalu i w salonach Wakacje.pl.
 • woda kran
  Nowa instytucja "Wody Polskie" nie powinna być strażnikiem niskich cen wody i ścieków, tylko taryf realnych – ocenia Dorota Jakuta, prezes Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie". Jej zdaniem podwyżki cen wody i ścieków nastąpią już od lipca br., a nie od początku 2019 r. jak zapowiada MŚ.