• Anna Wendzikowska
  Anna Wendzikowska zabrała swoje córeczki na wakacje do Hiszpanii. I choć okoliczności przyrody są wręcz bajkowe, dziennikarka przyznała, że taki urlop to nie wypoczynek, a ciężka praca.
 • biuro openspace
  Lato to dla wielu z nas upragniona chwila, kiedy nareszcie można się wyrwać na nieco dłużej z ciasnego, biurowego kubika lub rozświergotanego open space’u i odetchnąć pełną piersią – czy to przy kojącym akompaniamencie morskich fal, czy aktywnie, zdobywając górskie szczyty. Każdy urlop kiedyś się jednak kończy. Warto wówczas zadać sobie pytanie: do jakiego biura chciałbym lub chciałabym powrócić? Odpowiedzi na nie szukają zarówno pracownicy, jak i pracodawcy.
 • Senat
  "Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski dał senatorom w tym roku… 60 dni wakacji", informuje "Super Express".
 • lotnisko okęcie chopina
  PLL LOT stworzą kilkadziesiąt miejsc pracy na Lotnisku Chopina przy obsłudze rejsów w szczycie sezonu letniego - poinformowała spółka. Do zadań pracowników będzie należało m.in. asystowanie przy obsłudze podróżnych, czy opieka nad pasażerami tranzytowymi.
 • Wśród historyków, którzy zajmują się czasem wolnym, krąży anegdota o pewnym robotniku z krakowskiej Huty im. Lenina. Kiedy majster zwalniał go na obowiązkowy urlop, ten zaczął błagać, by nie kazano mu odchodzić z pracy. „Ale ja przecież dobrze pracowałem” – miał lamentować. I nawet jeśli ten konkretny robotnik nigdy nie istniał, historyjka doskonale oddaje to, jak egzotycznym pomysłem jeszcze do niedawna był czas wolny od pracy.
 • Poszukiwanie pracy
  Znalezienie dorywczego zajęcia w lecie nie powinno być problemem. Jak wynika z raportu agencji zatrudnienia Manpower, liczba miejsc będzie o 12–15 proc. większa niż rok temu. 
 • Mężczyzna marzy o wakacjach
  Sezon urlopowy w pełni. Wszędzie napotykamy na uśmiechnięte zdjęcia znajomych wypoczywających gdzieś pod palmami. Co jednak dzieje się z tymi, którzy podczas wakacji pozostają w firmach i chcąc czy nie chcąc, muszą przejąć obowiązki nieobecnych? W jaki sposób starają się skoncentrować na swoich zadaniach mimo kuszących widoków za oknami i rozprężającej atmosfery?
 • Odpoczynek
  Zdrowy balans między pracą a życiem prywatnym jest podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Gdy obowiązki służbowe uległy spiętrzeniu, urlop pomaga utrzymać efektywność, kreatywność i wigor na wysokim poziomie. Dzięki niemu wrócimy znów do formy i po powrocie będziemy mogli zdobywać kolejne szczyty.
 • Cztery terminy wakacji letnich zamiast przerwy w tym samym czasie dla szkół w całym kraju proponuje Polski Związek Organizatorów Turystyki. Branża turystyczna argumentuje, że dzięki temu uda się rozładować tłok, obniżyć ceny i wydłużyć sezon, a tym samym zwiększyć liczbę miejsc pracy. Podobne rozwiązanie sprawdza się w przypadku ferii zimowych.
 • Hostessa, kurier i ankieter – to trzy zawody, które od lat cieszą się popularnością wśród studentów. Nie są to zajęcia absorbujące, a zarobić można sporo. Z wyliczeń agencji specjalizujących się w rekrutowaniu pracowników sezonowych wynika, że rozwożąc pizzę, przeprowadzając ankiety czy obsługując konferencje biznesowe, można zarobić od 2 do 3,5 tys. zł netto miesięcznie.