• W sobotę na Pomorzu mogą pojawić się przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu także burze (lokalnie z gradem). Na pozostałym obszarze będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 st.C na Pomorzu do 31 na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu. A co w niedzielę?
 • Upał
  Będzie gorąco i burzowo. Azyl od tropikalnych temperatur znajdziemy tylko nad morzem. IMGW zapowiada, że przez kolejny tydzień będzie ponad 30 stopni. Jutro na południu i zachodzie kraju ma być 38-39 stopni Celsjusza, na wybrzeżu - w okolicach 30 stopni. Na pozostałym obszarze Polski będzie ponad 30 stopni.
 • Upały
  Unikanie nagrzanych pomieszczeń, przewiewne ubrania, kapelusz, czapka lub parasol nad głową mogą nas uchronić przed skwarem lejącym się z nieba. Podczas upałów nie powinniśmy zapominać o nawadnianiu organizmu.
 • Upał
  Lekarze przestrzegają: tak wysokie temperatury mogą być niebezpieczne, szczególnie dla osób starszych, przewlekle chorych i małych dzieci.
 • Kobieta wygląda przez okno
  Latem, kiedy żar leje się z nieba, szukamy różnych sposobów na ochłodzenie się. W pracy lub w domu najczęściej włączamy klimatyzację. Niestety, w ten sposób możemy narazić się na katar, kaszel lub inne nieprzyjemne dolegliwości zdrowotne. Jak tego uniknąć?
 • Jak ustawić klimatyzację w samochodzie?
  W czasie upalnych dni wielu kierowców nie wyobraża sobie prowadzenia auta bez włączonej klimatyzacji. Nic dziwnego. Zbyt wysoka temperatura panująca wewnątrz pojazdu źle wpływa na koncentrację, może nawet doprowadzić do udaru cieplnego. Z kolei niewłaściwe stosowanie klimatyzacji może stać się przyczyną przeziębienia. Jak wobec tego ustawić klimatyzację w aucie, by nie zachorować?
 • Ciąża
  Upalne dni cieszą najmłodszych, ale osoby starsze patrzą na termometr z niepokojem, wiedząc, że żar lejący się z nieba będzie dla nich źródłem dyskomfortu. Brak entuzjazmu na wieść u wysokich temperaturach odczuwają również kobiety spodziewające się dziecka. W czasie upału dolegliwości ciążowe stają się bowiem szczególnie uciążliwe, a zachowanie dobrego samopoczucia to nie lada wyzwanie.
 • Burza
  Przed silnymi burzami jutro i pojutrze ostrzega IMiGW. Szczególnie uważać muszą mieszkańcy województw warmińsko-mazurskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.
 • Upał groźny dla chorych na serce
  Słoneczne dni zachęcają do wypoczynku na świeżym powietrzu, jednak upały nie wpływają korzystnie na zdrowie. Szczególnie narażone w tym okresie są osoby starsze i zmagające się ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. Wysokie temperatury mogą powodować gwałtowny spadek ciśnienia tętniczego, co może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia.
 • Upał
  Po południu ciepło i burzowo. Burze prognozowane są na południu, Podkarpaciu, wschodzie i miejscami w centrum kraju - ostrzega dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Maria Waliniowska.