• Kurs złotego nie stanowi problemu z punktu widzenia eksportu - uważa Marek Belka, prezes NBP.
 • MF: po 15 października poznamy stawkę akcyzy na diesla w 2012 r.
  Kierowcy znowu w roli ofiar i dojnych krów! Unijni urzędnicy kolejny już raz zaglądają do zbiorników naszych samochodów. Na celowniku najtańsze paliwo…
 • WIG 20 na minusie, ale złoty zaczął się umacniać
  W piątek po południu WIG 20 nadal był na minusie, choć mniejszym niż w południe. Spadki ograniczyły tez inne europejskie giełdy. Po interwencji NBP na rynku złoty zaczął się umacniać.
 • Prezes NBP Marek Belka
  Słownie interweniował Marek Belka, prezes NBP, by umocnić złotego. Bezskutecznie. Dla inwestorów bardziej liczą się słabe dane płynące z europejskich gospodarek. Wskazują one, że na horyzoncie czai się kolejny kryzys.
 • NBP uratuje złotego? Belka zapowiada interwencję na rynku
  Marek Belka uratuje portfele polskich kredytobiorców? Szef NBP zapowiada, że zrobi wszystko, by uspokoić kurs złotego. Nie będzie jednak starał się naszej waluty doprowadzić do określonego poziomu, a jedynie uspokoić sytuację.
 • Złoty słaby, frank bije rekordy, a NBP się cieszy
  Nasza waluta jest coraz słabsza, ludzie z niepokojem patrzą na kurs franka, tymczasem Narodowy Bank Polski twierdzi, że taka sytuacja jest korzystna dla Polski, bo pomaga eksportowi. DO tego zarząd NBP nie widzi żadnego niebezpieczeństwa dla Polski, w razie bankructwa USA, czy Grecji.
 • NBP walczy z kredytami walutowymi
  Szykują się ciężkie czasy dla tych, którzy chcą wziąć tanie kredyty walutowe. Nadzór finansowy i Narodowy Bank Polski robią wszystko, byle tylko zmusić ludzi do pożyczania w złotym. Urzędnicy tłumaczą, że owszem, pożyczki w naszej walucie są droższe, ale za to bezpieczniejsze.
 • Polska nie wykorzystuje elastycznej linii kredytowej
  Polska nie wykorzystuje środków przyznanych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL) - wynika z cotygodniowego raportu na temat działalności finansowej MFW.