• Marchewki
  Suszenie jest jedną z najstarszych metod przedłużania trwałości żywności do dziś z powodzeniem wykorzystywaną przez producentów przypraw i produktów w proszku. W torebkach, które trafiają na sklepowe półki, znajdują się chociażby suszone warzywa i zioła zestawione w odpowiednich proporcjach, tworzące wyjątkowe kompozycje smakowe. Dzięki odpowiednim metodom przetwórstwa udaje się zachować większość składników odżywczych.
 • Warzywa są niezbędnym składnikiem diety
  Eksperci zalecają jedzenie minimum 400 g owoców i warzyw dziennie. Tak zmniejszamy ryzyko chorób serca, udaru mózgu i otyłości. Jeśli nie przepadasz za świeżą brukselką i kabaczkiem, jest rozwiązanie...
 • Kobieta z popcornem
  Najpierw miał opinię kalorycznej bomby. Potem awansował do roli lżejszej i niskokalorycznej alternatywy dla chipsów i innych zakąsek. Teraz popcorn ujawnia kolejne znakomite właściwości. Jak zdradzają naukowcy, prażona kukurydza to prawdziwy eliksir młodości i urody. Zawiera zapobiegające starzeniu przeciwutleniacze – w ilości większej niż owoce i warzywa.
 • Roszponka
  Znana z baśni o księżniczce Roszpunce, rzeczywiście jest istną księżniczką wśród warzyw. Zielona, pełna witaminy C i żelaza, jest idealnym źródłem zdrowia i uzupełnieniem jadłospisu, szczególnie zimą i podczas wiosennego przesilenia. Odpowiednio podana, mile połechce również podniebienie… Oto wszystko, co warto wiedzieć o roszponce.
 • Jakie są najzdrowsze źródła białka w diecie?
  Białko. Niezbędne jako budulec rozwijającego się organizmu malca. Jak poprzez dietę zaspokoić jego zapotrzebowanie? Wyjaśnia doradca żywieniowy.
 • Sztuka jedzenia przekąsek - warto ją opanować
  Smakuje, jest pod ręką i… jest niezdrowe. Przekąski kojarzą nam się z dietetycznym grzechem: czymś przyjemnym, lecz nie służącym naszej figurze i kondycji. Tymczasem opanowanie sztuki jedzenia przekąsek może wręcz wspomóc naszą dietę.
 • Fakty i mity o wegetarianizmie
  Zjadaczom mięsa zwykle kojarzy się z niezdrową cerą i wojującym radykalizmem, albo przynajmniej ze słabością do ruchów typu New Age. Wegetarianizm. Z okazji przypadającego dziś Dnia Wegetarian przypominamy mało znane fakty dotyczące tego stylu odżywiania.