• Jarosław Kret
  Jarosław Kret w miniony piątek pożegnał się z programem "Taniec z gwiazdami". Po miażdżących ocenach jurorów taki wynik nie był dla niego zaskoczeniem, jednak nagroda pocieszenia, jaką otrzymał bardzo go zdziwiła.
 • Warzywa i owoce
  Wegetarianie rzadziej chorują na chorobę niedokrwienną serca, mają niższe stężenie cholesterolu, są mniej narażeni na cukrzycę typu 2 – podkreśliła dr Katarzyna Neubauer, gastroenterolog z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
 • Stek
  Badania Światowej Organizacji Zdrowia wykazały, że nadmierne spożywanie mięsa wywołuje między innymi cukrzycę i nowotwory. Przeciętny Polak zjada rocznie około 70 kilogramów mięsa, a Amerykanin - około 125. Dlaczego jesteśmy od niego uzależnieni?
 • Marchewki
  Wegetarianie są słabi, kuchnia wege jest skomplikowana, na przygotowanie posiłków trzeba dużo czasu, wegetarianizm nie jest odpowiedni dla dzieci i młodzieży - to niektóre z mitów, z którymi zmierzyć się chcą organizatorzy X Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu.
 • Kasza z grillowanymi warzywami
  Wege burgery, bezmięsne kotlety, słodkie pyszności z kaszy jaglanej – dieta wegetariańska kusi bogactwem smaków i szeregiem pełnowartościowych składników odżywczych. Eksperci marki Kupiec zdradzają jakie smakowite i zdrowe sekrety skrywa kuchnia wegetariańska.
 • Szymon Majewski
  Wypowiedź Witolda Waszczykowskiego dotycząca wegetarian i rowerzystów wywołała lawinę drwin w sieci. Szymon Majewski z tej okazji napisał dla ministra wiersz.
 • "Zielenina na talerzu. Wegetariańsko – sezonowo – lokalnie" Magdaleny Cielengi-Wiaterek
  Jestem wegetarianką z przekonania – wierzę, że do zdrowego i dobrego życia nie jest potrzebne poświęcanie życia zwierząt – już na początku deklaruje Magdalena Cielenga-Wiaterek, autorka popularnego bloga kulinarnego o wdzięcznej nazwie „Zielenina”. Jej debiut książkowy to jednak nie wykład na temat moralności, a – o ile można w tym przypadku tak napisać – pełnokrwista książka kucharska.
 • Mężczyzna u lekarza
  Do głównych czynników ryzyka nowotworu jelita grubego zalicza się nadużywanie alkoholu i palenie papierosów, jak również nieodpowiednią dietę. Uczeni wskazują, jakie produkty spożywcze sprzyjają rozwojowi raka.
 • Dobre źródło białka
  Osoby na diecie wegetariańskiej muszą dostarczać organizmowi odpowiednią ilość energii, białka, witamin i składników mineralnych, które zastąpią mięso. Są one niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia. Jak jednak uzupełnić ich niedobór? Alternatywnym źródłem jest nabiał, a przede wszystkim ser żółty.
 • Moda na weganizm
  Jeszcze do niedawna dieta wegańska uznawana była za jedną z najbardziej restrykcyjnych pochodnych wegetarianizmu. Jednak za sprawą gwiazd coraz częściej względy ideologiczne tej diety zastępują względy estetyczne i jej odchudzające właściwości.