• Wejście - Mamerki - wizualizacja
  Czy istnieje jeszcze szansa na odkrycie Bursztynowej Komnaty w Mamerkach? Sytuacja w ostatnich dniach zmieniła się diametralnie. Po wielokrotnych i bezowocnych poszukiwaniach, w końcu odnalezione zostało ukryte wejście, nieużywane od II wojny światowej. Co jest za włazem?
 • Egzekucja Polaków przez hitlerowców
  „Dziś za jednego Niemca śmierć poniesie 50 Polaków” - tymi słowami przedstawiciel niemieckich władz Friedrich Ubelchor zwrócił się do mieszkańców podłódzkiego Zgierza, zgromadzonych 20 marca 1942 roku na Placu Stodół. Kilka chwil później, w odwecie za śmierć dwóch gestapowców zastrzelonych przez polskiego żołnierza, Niemcy zamordowali stu niewinnych ludzi.
 • DKW NZ-250
  "W przeciwieństwie do żołnierzy AK mieliśmy znacznie więcej czasu, by naszą maszynę przygotować w najlepszy możliwy sposób" - mówi dziennik.pl Kuba Nowicki, jeden z mechaników i sprawców reanimacji motocykla DKW NZ-250 należącego do Wehrmachtu.  
 • Donald Tusk
  Józef, dziadek Donalda, był oficerem SS i miał brać udział w zbrodniach nazistowskich - podał czeski portal internetowy stalo-se.cz. Tekst opublikowano z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej.
 • Tak wyglądał Józef Tusk. Pamiątki trafiły na aukcję
  17 dokumentów, fotografii i rzeczy osobistych - taki zbiór cennych pamiątek rodziny premiera trafił na aukcję. Przedmioty, które pozostawił po sobie Józef Tusk, wobec którego w kampanii wyborczej Jacek Kurski użył określenia "dziadek z Wehrmachtu", będą wystawione w warszawskim domu aukcyjnym "Lamus".
 • Cezary Gmyz
  Karuzela lustracyjna się rozkręca. Cezary Gmyz najpierw ogłosił, że matka sędziego Igora Tuleyi pracowała w SB. Teraz sam ujawnia fakty z przeszłości swojej rodziny.
 • "Dziadek z Wehrmachtu". Kurski przełamał tabu
  Pół miliona Polaków służyło podczas II wojny światowej w Wehrmachcie, co najmniej 200 tys. z nich poległo walcząc za III Rzeszę - ocenia Ryszard Kaczmarek w książce "Polacy w Wehrmachcie", która właśnie trafiła do księgarń. "Wypowiedź Jacka Kurskiego o dziadku z Wehrmachtu wywołała przed trzema laty wstrząs na polskiej scenie politycznej, ale sprawiła też, że służba Polaków w armii III Rzeszy nie jest już tematem tabu" - ocenił Kaczmarek.