• Brytyjski aktor Sam Claflin, irlandzko-włoska aktorka Aisling Francios, australijska reżyserka Jennifer Kent i australijski aktor Baykali Ganambarr, czyli ekipa filmu "The Nightingale"
  Druga połowa festiwalu okazała się, niestety, mniej wystrzałowa niż jego początek. Jeśli jednak wśród kilku tytułów rozczarowujących nadal pojawiają się filmy intrygujące, ciekawie podane, sprawiające radość z obcowania z dobrym kinem, to i tak nie zmienia to mojego zdania o wyjątkowej edycji tegorocznej imprezy.
 • Sąd
  Znany serwis internetowy domaga się uchylenia wyroku nakazującego mu samodzielne wyszukiwanie i blokowanie filmów. Z kolei twórcy żądają, by dodatkowo kasował też konta osób łamiących prawa autorskie.
 • Jerzy Skolimowski odpowiedzialny za największy sukces polskiego kina od dwóch dekad
  Autor nagrodzonego w Wenecji "Essential Killing" nie chce, by jego film kojarzono z wojną z Al-Kaidą. Jerzy Skolimowski przekonuje, że nakręcił okrutną baśń o człowieku.
 • Jerzy Skolimowski nagrodzony w Wenecji za "Essential Killing"
  Autor nagrodzonego w Wenecji „Essential Killing” o outsiderach w jego filmach, konfliktowym Vincencie Gallo i bieganiu boso po śniegu w 30-stopniowym mrozie.
 • Vincent Gallo zagubiony w zimowej Polsce
  Ta przewrotna opowieść przypomina, że filmy wcale nie muszą dzielić się na ambitne i komercyjne. „Essential Killing" jest dobrym intelektualnym kinem akcji.
 • Polak nagrodzony na prestiżowym festiwalu
  Wielki sukces polskiego reżysera. Za swój film Jerzy Skolimowski otrzymał specjalną nagrodę na prestiżowym festiwalu w Wenecji. Jego kunszt docenił sam Quentin Tarantino, który razem z innymi członkami jury oddał Skolimowskiemu hołd na stojąco.