• "Botoks"
  Po raz siódmy ogłoszono nominacje do Węży – nagród przyznawanych najgorszym polskim filmom i ich twórcom. Najwięcej szans na wygraną mają "PolandJa" – 11 i "Botoks" – 10. Zapowiada się niezwykle wyrównana walka o nagrody.
 • Kamil Śmiałkowski; fot. Dorota Awiorko-Klimek
  Węże, czyli nagrody dla najgorszych polskich produkcji filmowych, jak co roku rozpalają emocje i budzą kontrowersje. O tegorocznych nominacjach pisał na Twitterze nawet były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, a to dlatego, że faworytem - zdaniem wielu - w tym roku jest "Smoleńsk". Twórca nagród, Kamil Śmiałkowski, trzyma kciuki za inną produkcję, a przy okazji tłumaczy, czym są Węże i jak ważne są dla polskiego kina.
 • Kadr z filmu "Smoleńsk" - premiera 9 września 2016
  Po raz szósty polskie produkcje będą mogły powalczyć o statuetkę Węża, przyznawaną  za - delikatnie mówiąc - niezbyt udane podejście do kina i sztuki. O tytuł najgorszego filmu minionego roku rywalizować będą: "#wszystkogra", "Gejsza", "Historia Roja", "Kobiety bez wstydu" i "Smoleńsk", który łącznie ma aż 17 nominacji.
 • Wielki Wąż 2012: "Wyjazd integracyjny"
  Za nami Orły dla najlepszych filmów ostatniego roku. Przed nami Węże dla najgorszych produkcji. Laureatów niechlubnych laurów poznamy już 1 kwietnia (i nie będzie to Prima Aprilis). Zanim to jednak nastąpi przypominamy zwycięzców poprzednich edycji nagród, których filmowcy woleliby nie dostawać… Oto najgorsze polskie filmy ostatnich lat:
 • Wielki Wąż: "Kac Wawa"
  Po raz drugi w historii Akademia Węży ogłosiła nominacje do swoich corocznych nagród, rodzimych odpowiedników Złotych Malin. Najwięcej szans – aż 16 ma na wygraną "Kac Wawa". Po 8 otrzymały włosko-polska "Bitwa pod Wiedniem" oraz "Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości". O miano najgorszego filmu roku rywalizować będą również "Big Love" oraz "Sztos 2". Laureatów poznamy 3 kwietnia. Oto nominowani w głównych kategoriach – pełna lista na stronach filmowych dziennik.pl
 • "Wyjazd integracyjny" – najgorszy polski film 2011 roku
  Polskie Złote Maliny przyznane, a "Wyjazd integracyjny" to najgorszy rodzimy film 2011 roku. W rywalizacji o tytuł Wielkiego Węża pokonał m.in. "Weekend" i "1920 Bitwa Warszawska". Superprodukcja Jerzego Hoffmana dostała rekordowo aż 5 Węży.
 • Węże, ale także żółwie, ślimaki, zaskrońce i jaszczurki chciał przewieźć w jednej walizce Czech zatrzymany na lotnisku w Buenos Aires
  Obywatel Czech został zatrzymany na początku grudnia na lotnisku w Buenos Aires z walizką pełną gadów i mięczaków - podały w poniedziałek argentyńskie media. Mężczyźnie grozi za próbę przemytu od czterech do 10 lat więzienia.
 • Policja namierzyła hodowcę jadowitych węży
  Policjanci ze Słupska (Pomorskie) zatrzymali w środę 30-latka, który w jednopokojowym mieszkaniu hodował cztery jadowite węże. Ukąszenie każdego z nich może doprowadzić do natychmiastowej śmierci.
 • Taipan - najbardziej jadowity wąż świata
  W Papui-Nowej Gwinei wynaleziono, we współpracy z Uniwersytetem Kostaryki i australijskimi badaczami, nowe tańsze antidotum na jad węży, które ma być odpowiednikiem drogiego środka sprowadzanego z Australii.
 • Nowe zadanie dla uczestniczek "Top Model. Zostań modelką"
  Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Po zmaganiach na poligonie wojskowym, teraz na uczestniczki programu "Top Model. Zostań modelką" czekało kolejne zadanie. Panie musiały przełamać lęk i pozować do zdjęć w dość groźnym towarzystwie.