• In vitro
  Katolicki publicysta uważa, że ustawa o in vitro to dobra rzecz. Sebastian Duda twierdzi bowiem, że tę procedurę trzeba było wreszcie uregulować. Nie podoba mu się więc ostra krytyka biskupów - sądzi, że hierarchowie zbyt mocno zaatakowali posłów i prezydenta.
 • Miłość od pierwszego wejrzenia?
  Naukowcy zamiast gdybać, sprawdzili, jak długo trwa proces zakochiwania się. Podali konkretny czas, jaki jest niezbędny, by móc zbudować więź, która będzie podstawą związku.
 • Prezenty świąteczne dla dzieci
  Co roku rodzice zachodzą w głowę, jaki prezent sprawi największą radość ich dzieciom. Jednocześnie chcieliby przekonać pociechy do zabawek edukacyjnych. Zwykły miś czy samochodzik może rozwijać pomysłowość i wyobraźnię dziecka - przekonują eksperci.
 • Piersią wykarmisz inteligentniejsze dziecko - wynika z badań
  Zalety kobiecego biustu doceniamy już w dzieciństwie. Niemowlęce być albo nie być kręci się naokoło piersi jego matki. Jak się okazuje, nie warto zamieniać jej na butelkę. Karmienie piersią zaprocentuje – ma bowiem wpływ na IQ dziecka. Udowodniły to badania naukowe.
 • Czy między otyłością a relacjami społecznymi istnieje związek?
  Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców wskazują na związek pomiędzy otyłością dzieci a ich aktywnością w relacjach z rówieśnikami. Dzięki bliskim kontaktom z rówieśnikami i nawiązywaniu przyjaźni, dzieci częściej wybierają aktywną zabawę niż jedzenie.
 • Brak wsparcia emocjonalnego w miejscu pracy powoduje wzrost ryzyka wystąpienia chorób i wcześniejszego zgonu
  Dobre kontakty ze znajomymi z pracy mogą poprawić jakość życia, sugerują naukowcy. Jednak mimo sprzyjających warunków do nawiązywania pracowniczych więzi, większość firm wciąż ma z tym problem.
 • Justin Timberlake
  Piosenkarz i aktor Justin Timberlake zaczyna rozumieć, jaki wpływ na jego życie wywarł rozwód rodziców. Choć w momencie ich rozstania Timberlake miał zaledwie trzy lata, gwiazdor jest przekonany, że to dlatego sam ma problemy ze stworzeniem szczęśliwego związku.