• Smartfon podłączony do WiFi
  Coraz więcej mamy urzadzeń internetu rzeczy, a publiczne WiFi dostępne jest niemal wszędzie. Do tej pory jednak, najwyższy standard bezpieczeństwa - WPA2 - wcale nie utrudniał życia hakerom. Teraz opracowano jego następcę, który ma sprawić, że wreszcie nie trzeba będzie się bać otwartych sieci bezprzewodowych.
 • Smartfon podłączony do WiFi
  Ekspert odkrył nową metodę, którą hakerzy mogą wykorzystać do ataku na nawet najbardziej zabezpieczone połączenia WiFi. O ile naprawa systemu operacyjnego, czy oprogramowania routerów to rzecz prosta, o tyle urządzenia mobilne na Androidzie jeszcze długo nie dostaną specjalnej łatki bezpieczeństwa.
 • Kodowanie w sieci
  Wirusy rozsyłane przez sieć WiFi, ataki na urządzenia korzystające z Internetu Rzeczy, czy zwiększona aktywność chińskich hakerów - oto zagrożenia, o których według ekspertów F-Secure najgłośniej będzie słychać w 2017
 • Mężczyzna ze smartfonem
  Naukowcy alarmują: pole elektromagnetyczne wytwarzane przez urządzenia bezprzewodowe jest groźne dla zdrowia, zwłaszcza – zdrowia dzieci. Coraz więcej krajów ogranicza dostęp do sieci Wi-Fi w szkołach i w budynkach publicznych - pisze "Nasz Dziennik".
 • Osiedle
  Automatyczne sterowanie urządzeniami domowymi w inteligentnym domu to już nie wymysł rodem z filmów o przyszłości, a rzeczywistość, którą biorą na poważnie najwięksi gracze z branży technologicznej. Nic dziwnego - te budynki to obietnica nie tylko bezpieczeństwa i wygody, ale także oszczędności dla właścicieli. WIększość tych rozwiązań opiera się na komunikacji internetowej. Co jednak, gdy sieć przestanie działać?
 • Nowy Jork
  Budki telefoniczne, w dobie telefonów komórkowych, straciły rację bytu. Dlatego też władze Nowego Jorku chcą je zmienić na darmowe punkty WiFi.
 • Pendolino
  Mimo że bezpłatny internet działa w 300 wagonach innych pociągów PKP Intercity, w wahadełku nie ma go wcale. T-Mobile spiera się z Alstom, kto powinien montować system WiFi i na tym zarobić
 • Państwo Islamskie walczy z WiFi. Islamiści nakazali, by w czasach modłów wszystkie nadajniki WiFi w okolicach kontrolowanych przez nich miast, wyłączać.
 • Brytyjskie linie lotnicze jako pierwsze w Europie rozluźnią przepisy zakazujące włączania telefonów komórkowych na pokładach samolotów. Od poniedziałku British Airways zezwolą pasażerom używać komórek zaraz po lądowaniu
  Brytyjskie linie lotnicze jako pierwsze w Europie rozluźnią przepisy zakazujące włączania telefonów komórkowych na pokładach samolotów. Od poniedziałku British Airways zezwolą pasażerom używać komórek zaraz po lądowaniu.
 • Korzystanie z obserwowanego laptopa
  Czy każde otwarte WiFi jest bezpieczne? Zdaniem specjalistów od spraw bezpieczeństwa z firmy Dagma, te sieci mogą być pułapką zastawioną przez cyberprzestępców. Do tego, za korzystanie bez pozwolenia z niezabezpieczonych sieci można trafić do więzienia.