• Julian Assange
  Sąd w Londynie zdecydował w piątek, że wniosek o ekstradycję założyciela demaskatorskiego portalu WikiLeaks Juliana Assange'a do Stanów Zjednoczonych zostanie rozpatrzony w lutym 2020 roku. Obrońcy aktywisty ostrzegali przed konsekwencjami dla wolności słowa.
 • Strona internetowa Wikileaks i jej twórca, Julian Assange
  Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie zgodziło się na zapewnienie bezpiecznego przejazdu do szpitala ukrywającemu się w Londynie założycielowi Wikileaks, Julianowi Assange'owi. Ekwador, w którego ambasadzie przebywa od 3 lat jako azylant, wyraził zgorszenie postawą brytyjskiego rządu.
 • Sąd
  Szwedzcy prokuratorzy chcą przesłuchać twórcę Wikileaks Juliana Assange'a na terenie londyńskiej ambasady Ekwadoru. Jego adwokat poinformował, że na takie rozwiązanie Assange się zgadza.
 • PolandLeaks
  Powstał polski portal z przeciekami. Podobieństwa do WikiLeaks narzucają się same, choć twórcy strony (nie podają nazwisk) odrzucają takie porównania, a w logo portalu PolandLeaks.org zamiast Juliana Assange’a widnieje maska Guya Fawkesa znana z protestów Anonymous przeciwko ACTA.
 • Julian Assange
  Rząd brytyjski chce "polubownego rozwiązania" dyplomatycznego impasu w stosunkach z Ekwadorem, wywołanego przyznaniem ze względów humanitarnych azylu założycielowi demaskatorskiego portalu Wikileaks Julianowi Assange'owi - twierdzi BBC.
 • Założyciel Wikileaks
  Władze Ekwadoru są wściekłe. Ujawniły list władz Wielkiej Brytanii, w którym Anglicy grożą atakiem na ambasadę południowoamerykańskiego państwa, jeśli Ekwador nie wyda, ukrywającego się w placówce dyplomatycznej, szefa Wikileaks.
 • Julian Assange
  Demaskatorski portal WikiLeaks ogłosił w poniedziałek, że rozpoczął publikację około 5 mln e-maili amerykańskiego ośrodka analitycznego Stratfor, w których są m.in. informacje o atakach podejmowanych przez rząd USA na założyciela WikiLeaks Juliana Assange'a.
 • Założyciel Wikileaks Julian Assange zapowiada kolejne publikacje
  Założyciel demaskatorskiego portalu Wikileaks Julian Assange powiedział włoskiemu dziennikowi "La Stampa", że ruch "Okupuj Wall Street" inspiruje się między innymi jego działalnością. "Nie jesteśmy skończeni, ujawnimy jeszcze tysiące dokumentów" - podkreślił.
 • Facebook to machina szpiegowska?
  Portal społecznościowy Facebook to "najbardziej przerażająca machina do szpiegowania, jaką kiedykolwiek wynaleziono", w dodatku darmowa - sądzi założyciel portalu demaskatorskiego WikiLeaks Julian Assange.
 • Twórca serwisu Wikileaks zostanie przekazany szwedzkiemu wymiarowi sprawiedliwości
  Sąd w Londynie podjął decyzję: założyciel serwisu Wikileaks zostanie oddany w ręce Szwedów. Julian Assange będzie jednak składać apelację.