• Strona internetowa NSA
  Nowe dokumenty, opublikowane przez niemieckie media, pokazują, że od lat 90 Amerykanie podsłuchiwali niemieckie władze. Na celowniku znaleźli się zarówno ministrowie, jak i wysocy urzędnicy resortów.
 • Szwajcar Denis Simonet, szef "Partii Piratów"
  Demaskatorski portal WikiLeaks ma trzy nowe adresy: w Holandii, Niemczech i Finlandii - dowiedziała się z portalu społecznościowego Twitter agencja AFP. Nowe adresy (wikileaks.nl; wikileaks.de; wikileaks.fi) pojawiły się w piątek, w dniu, w którym portal był niedostępny przez kilka godzin, kiedy działał na domenie szwajcarskiej (wikileaks.ch). Na domenie tej ponownie pojawił się po południu.
 • WikiLeaks ujawni dokumenty o wielkim banku
  "Kolejną ofiarą przecieków na portalu WikiLeaks będzie na początku 2011 roku wielki bank amerykański" - zapowiada szef portalu Julian Assange. Jeśli mu wierzyć, szykuje się wielki skandal.
 • Wśród dokumentów Deprtamentu Stanu dotyczących Polski kilkadziesiąt ma klauzulę "tajne"
  Aż 970 dokumentów dotyczących Polski pojawia się w opublikowanych przez WikiLeaks materiałach amerykańskiego Departamentu Stanu. Większość to dokumenty "poufne", a kilkadziesiąt - "tajne".
 • Tajna notatka USA: Amerykanie stawiali na innego papieża
  Wśród tajnych dokumentów, jakimi dysponuje portal internetowy WikiLeaks, są m.in. materiały prezentujące to, w jaki sposób Stany Zjednoczone śledziły przebieg konklawe w 2005 roku. Wynika z nich, że Waszyngton obstawiał wybór kogoś zupełnie innego na papieża.
 • WikiLeaks o torturach w Iraku. "Wojsko USA wiedziało"
  391 831 tajnych dokumentów amerykańskiej armii dotyczących wojny w Iraku opublikował w nocy z piątku na sobotę portal WikiLeaks. Wynika z nich m.in., że wojsko USA ignorowało stosowanie tortur przez władze irackie wobec więźniów - podała BBC.