• Radość po ogłoszeniu wyników referendum
  Greckiej katastrofy nie można było uniknąć. Z depesz Wikileaks wynika, że czołowi europejscy politycy doskonale wiedzieli, że Ateny nie będą w stanie spłacić długu. Kolejne programy pomocowe jedynie więc odwlekały katastrofę.
 • Minister spraw zagranicznych Francji Laurent Fabius
  Minister spraw zagranicznych Francji wezwał do siebie ambasadora USA w Paryżu. Laurent Fabius oczekuje, że amerykański dyplomata wytłumaczy sprawę publikacji WikiLeaks, według której w latach 2006 - 2012 Stany Zjednoczone inwigilowały trzech kolejnych prezydentów Francji.
 • Wieża Eiffla w Paryżu
  "Nieakceptowalne między sojusznikami". To na razie jedyny komentarz Paryża do afery z podsłuchiwaniem francuskich prezydentów przez amerykańskie służby. Rzecznik francuskiego rządu Stephane Le Foll powiedział przed nadzwyczajnym posiedzeniem Rady Obrony, zwołanym przez prezydenta Fracoisa Hollande'a, działania opisane przez Wikileaks, nie powinny mieć miejsca między współpracującymi państwami.
 • Francois Hollande
  Burza we Francji po ujawnieniu przez WikiLeaks, że służby USA podsłuchiwały najważniejszych ludzi we Francji. Prezydent Francois Hollande zwołuje specjalną naradę, by "wyciągnąć konsekwencje" z afery.
 • Paryż, wieża Eiffla
  Nowa odsłona skandalu podsłuchowego. Jak wynika z dokumentów opublikowanych przez WikiLeaks, amerykańskie tajne służby podsłuchiwały najważniejsze osoby we Francji. Na celowniku znaleźli się nie tylko prezydenci, ale także ministrowie i wysocy urzędnicy państwowi.
 • Były współpracownik ujawnia mroczne oblicze twórcy Wikileaks
  Człowiek, który razem z Julianem Assangem zakładał portal Wikileaks ujawnia mroczne tajemnice sieci. Według niego sam Assange to megaloman i paranoik, a organizacja jest równie tajemnicza, co sekta scjentologów.
 • Europejskie mocarstwo bez żenady wykrada tajemnice sojusznikom
  Francja jest państwem najaktywniejszym w sferze szpiegostwa przemysłowego w Europie - wynika z informacji publikowanych przez prasę na podstawie materiałów przekazanych przez serwis WikiLeaks.
 • Julian Assange
  Julian Assange został ogłoszony Człowiekiem Roku przez redakcję francuskiego dziennika "Le Monde", który poświęcił założycielowi Wikileaks obszerny materiał w swoim cotygodniowym dodatku mającym ukazać się w piątek.
 • Sarkozy o wyciekach: Skrajnie nieodpowiedzialne
   Prezydent Francji Nicolas Sarkozy potępił we wtorek jako "skrajnie nieodpowiedzialne" wycieki amerykańskich dokumentów dyplomatycznych, które opublikował Wikileaks. Francuskie władze zapewniają, że afera skłoni je do lepszego zabezpieczenia korespondencji dyplomatów.
 • Przed publikacją materiały WikiLeaks zostały rozesłane do największych światowych gazet
  Publikacją 250 tysięcy poufnych depesz ambasad USA przesłanych przez portal Wikileaks zajmowało się co najmniej 120 osób z pięciu redakcji, których przedstawiciele kilkakrotnie się spotykali. Dziennikarze ostrzegli amerykańską administrację o publikacjach.