• Kreml
  Najpewniej nie ma bezpośrednich powiązań między rosyjskimi służbami wywiadowczymi a WikiLeaks i jej założycielem Julianem Assange'em, ale interesy demaskatorskiego portalu i Kremla często się pokrywają - pisze w czwartek "New York Times".
 • PolandLeaks
  Powstał polski portal z przeciekami. Podobieństwa do WikiLeaks narzucają się same, choć twórcy strony (nie podają nazwisk) odrzucają takie porównania, a w logo portalu PolandLeaks.org zamiast Juliana Assange’a widnieje maska Guya Fawkesa znana z protestów Anonymous przeciwko ACTA.
 • Premier Rosji Władimir Putin
  Rosyjski premier Władimir Putin w 2009 r. miał grozić Bułgarii wstrzymaniem dostaw gazu ziemnego, jeżeli nie będzie postępu w realizacji dużych regionalnych projektów z rosyjskim udziałem - informuje w sobotę dziennik "24 czasa", powołując się na WikiLeaks.
 • Julian Assange
  Angielski sąd pokoju (Belmarsh Magistrates' Court) odroczył w piątek do 24 lutego postępowanie ekstradycyjne w sprawie Juliana Assange'a. Sędzia wyjaśnił, że potrzebuje więcej czasu, by zdecydować, czy twórca WikiLeaks powinien zostać wydany Szwecji.
 • Julian Assange
  Rozprawa ws. ekstradycji do Szwecji założyciela demaskatorskiego portalu Wikileaks Juliana Assange'a zostanie wznowiona 11 lutego - postanowił sędzia sądu w Londynie. Obie strony podsumują wówczas swe stanowiska.
 • Twórca Wikileaks skompromituje Ruperta Murdocha?
  Założyciel demaskatorskiego portalu Wikileaks Julian Assange twierdzi, że jest w posiadaniu kompromitujących w treści amerykańskich depesz dyplomatycznych odnoszących się do operacji medialnych magnata prasowego Ruperta Murdocha.
 • Rząd USA chroni zagraniczne źródła informacji ujawnionych w Wikileaks
  Administracja USA ostrzegła osoby, które były dla niej źródłem informacji ujawnionych w wielkim przecieku Wikileaks, że grozi im niebezpieczeństwo. Niektórym zapewniono nawet przeprowadzkę do bardziej bezpiecznych miejsc w kraju lub za granicą.
 • Jest chętny, który wyda książkę szefa Wikileaks
  Szkockie wydawnictwo Canongate Books z siedzibą w Edynburgu nabyło prawa do wydania książki założyciela demaskatorskiego portalu Wikileaks Juliana Assange'a - podał niezależny kanał telewizji ITV.
 • Wikileaks: Gazprom chaotyczny i skorumpowany
  Amerykańscy dyplomaci uważają, że rosyjski koncern energetyczny Gazprom jest chaotycznie zarządzany, sterowany przez politykę i skorumpowany - wynika z ujawnionych przez portal Wikileaks dokumentów ambasady USA w Moskwie.
 • Sensacje Wikileaks. Kogo Izrael świadomie pchał "na skraj przepaści"?
  Izrael świadomie pchał "na skraj przepaści" gospodarkę Strefy Gazy, terytorium palestyńskiego kontrolowanego przez ruch ekstremistyczny Hamas, który odmawia uznania państwa izraelskiego - wynika z not dyplomatycznych USA uzyskanych przez portal Wikileaks.