• Władimir Putin i Donald Tusk
  Rosyjskie służby fitosanitarne właśnie odkryły w większości sprowadzanych z Polski owoców podwyższone stężenie azotanów. Pech chciał, że zaledwie dwa tygodnie wcześniej w mrożonej wołowinie i szpiku wieprzowym z naszego kraju Rosjanie wykryli m.in. bakterię E. coli.
 • Brazylia, Chiny, Kuba, Francja, Szwajcaria i... Polska - to część z kilkunastu krajów, w których chciałby się schronić Edward Snowden. Były analityk CIA, który ujawnił dokumenty świadczące o masowym podsłuchiwaniu obywateli przez Narodową Agencję Bezpieczeństwa USA, napisał też list do prezydenta Ekwadoru. Polska jednak nie zamierza udzielać mu azylu.
 • Wikileaks o polskich narzekaniach i braku uprzejmości
  Z amerykańskich dokumentów dyplomatycznych, opublikowanych przez demaskatorski portal Wikileaks, wynika, że Polacy narzekali na wybór Thorbjoerna Jaglanda na sekretarza generalnego Rady Europy. Kontrkandydatem Norwega w 2009 roku był Włodzimierz Cimoszewicz.
 • "Watykan chciał zrobić z Polski konia trojańskiego"
  Polska w oczach Watykanu miała być przeciwwagą dla sekularyzacji typowej dla zachodnich demokracji i obrońcą wartości chrześcijańskich - wynika z ujawnionych przez portal Wikileaks depesz dyplomatów USA. Pisze o tym w sobotę brytyjski dziennik "The Guardian".
 • Rosyjskie głowice nuklearne są wycelowane w Polskę
  Już po tym jak Amerykanie wycofali się z projektu tarczy antyrakietowej i po finale rozmów Waszyngton - Moskwa o układzie rozbrojeniowym, Rosja umieściła w obwodzie kaliningradzkim głowice nuklearne.
 • Lech Kaczyński w materiałach Wikileaks
  Z amerykańskich materiałów dyplomatycznych ujawnionych przez serwis Wikileaks wynika, że ambasada USA w Warszawie oceniała, iż w sierpniu 2008 roku Polska "przyjęła zaskakująco silną rolę przywódczą podczas konfliktu w Gruzji".
 • Tak Amerykanie zwodzili Polskę w sprawie tarczy
  Przecieki z WikiLeaks rzucają nowe światło na rozmowy w sprawie tarczy. Po raz kolejny podważają również dyskrecję naszego sojusznika, który ujawnia nieoficjalne stanowisko Polski z okresu wojny rosyjsko-gruzińskiej.
 • Radosław Sikorski
  Zdaniem szefa polskiej dyplomacji w ujawnionych przez WikiLeaks depeszach dyplomatycznych nie ma nic, co mogłoby zaszkodzić Polsce. Wręcz przeciwnie, jego zdaniem dokumenty te są jedynie potwierdzeniem, że Warszawa jest realistycznym i twardym graczem w światowej polityce.
 • Wśród dokumentów Deprtamentu Stanu dotyczących Polski kilkadziesiąt ma klauzulę "tajne"
  Aż 970 dokumentów dotyczących Polski pojawia się w opublikowanych przez WikiLeaks materiałach amerykańskiego Departamentu Stanu. Większość to dokumenty "poufne", a kilkadziesiąt - "tajne".