• Bradley Manning został skazany za większość kryminalnych zarzutów, ale uniewinniony od najpoważniejszego, za który groziło mu dożywocie. Sąd wojskowy w Fort Mead w stanie Maryland uniewinnił go od zarzutu pomocy wrogom Stanów Zjednoczonych poprzez przekazanie portalowi WikiLeaks 700 tysięcy stron tajnych dokumentów dyplomatycznych i wojskowych.
 • Bradley Manning może dożywocie
  Dożywocie za przeciek tajnych dokumentów? Starszy szeregowy Bradley Manning, podejrzany o udostępnienie portalowi WikiLeaks tajnych dokumentów dyplomacji amerykańskiej, usłyszał w bazie wojskowej Fort Meade w Marylandzie akt oskarżenia.
 • Dzięki niemu ciekło Wikileaks. Teraz chce się zabić?
  Starszy szeregowy Bradley Manning, który miał przekazać Wikileaks tajne depesze amerykańskich dyplomatów, może popełnić samobójstwo? Obawiają się tego władze aresztu, w którym jest  przetrzymywany. Tymczasem sam  zatrzymany skarży się na złe traktowanie.
 • Szef Wikileaks zmienia cel? Ma dokumenty o Rosji
  Po wielkiej burzy, jaką w USA i nie tylko wywołało opublikowanie depesz dyplomatycznych z placówek należących do Stanów Zjednoczonych, działalnością serwisu Wikileaks zaczyna się niepokoić kolejny kraj. Szef serwisu Julian Assange stwierdził w rozmowie z telewizją NTW, że ma tysiące dokumentów na temat Rosji.
 • WikiLeaks ujawni dokumenty o wielkim banku
  "Kolejną ofiarą przecieków na portalu WikiLeaks będzie na początku 2011 roku wielki bank amerykański" - zapowiada szef portalu Julian Assange. Jeśli mu wierzyć, szykuje się wielki skandal.
 • WikiLeaks o torturach w Iraku. "Wojsko USA wiedziało"
  391 831 tajnych dokumentów amerykańskiej armii dotyczących wojny w Iraku opublikował w nocy z piątku na sobotę portal WikiLeaks. Wynika z nich m.in., że wojsko USA ignorowało stosowanie tortur przez władze irackie wobec więźniów - podała BBC.