• Julian Assange
  Sąd w Londynie zdecydował w piątek, że wniosek o ekstradycję założyciela demaskatorskiego portalu WikiLeaks Juliana Assange'a do Stanów Zjednoczonych zostanie rozpatrzony w lutym 2020 roku. Obrońcy aktywisty ostrzegali przed konsekwencjami dla wolności słowa.
 • Amerykanie przymykali oczy na tortury i zbrodnie w Iraku
  Ministerstwo spraw zagranicznych Rosji zaapelowało w czwartek do USA o przeprowadzenie "drobiazgowego" śledztwa w sprawie ujawnionych przez portal internetowy WikiLeaks dokumentów o zbrodniach popełnionych w Iraku, na które Amerykanie mieli przymykać oczy. Opatrywali je notą "bez dalszego dochodzenia".
 • WikiLeaks o torturach w Iraku. "Wojsko USA wiedziało"
  391 831 tajnych dokumentów amerykańskiej armii dotyczących wojny w Iraku opublikował w nocy z piątku na sobotę portal WikiLeaks. Wynika z nich m.in., że wojsko USA ignorowało stosowanie tortur przez władze irackie wobec więźniów - podała BBC.
 • 500 tysięcy dokumentów o wojnie w Iraku chce opublikować portal WikiLeaks.
  500 tysięcy tajnych wojskowych dokumentów opublikuje słynny portal WikiLeaks. Pentagon demonstracyjnie prezentuje obojętność. Jego rzecznik pułkownik Dave Lapin oświadczył w piątek, że nie oczekuje się żadnych "wielkich niespodzianek". Co zawierają publikowane dokumenty?
 • Pentagon przygotowuje się na nowe publikacje WikiLeaks
  Armia amerykańska zebrała 120-osobowy zespół, by przygotować się do publikacji nowych dokumentów przez portal WikiLeaks, które według oczekiwań mają dotyczyć wojny w Iraku - podał portal BBC News w nocy z niedzieli na poniedziałek.
 • Pentagon nie będzie negocjował z WikiLeaks
  Pentagon nie jest zainteresowany negocjacjami z portalem WikiLeaks na temat tajnych dokumentów dotyczących wojny w Afganistanie - poinformował w środę przedstawiciel władz USA.