• Sąd
  Szwedzcy prokuratorzy chcą przesłuchać twórcę Wikileaks Juliana Assange'a na terenie londyńskiej ambasady Ekwadoru. Jego adwokat poinformował, że na takie rozwiązanie Assange się zgadza.
 • Weług NATO Rosja jest zdana na broń nuklearną nawet w przypadku lokalnych czy regionalnych konfliktów
  NATO uważa, że rosyjska armia walczy głównie z własnymi słabościami, jak przestarzały sprzęt i niskie morale - pisze w poniedziałek niemiecki dziennik "Die Welt, powołując się na ujawnione przez portal internetowy Wikileaks amerykańskie depesze dyplomatyczne.
 • Prezydent Iranu Mahmud Ahmadinejad
  Iran nawiązywał kontakty w ponad 30 krajach, poszukując technologii, urządzeń i surowców potrzebnych do budowy bomby atomowej - napisał w niedzielę norweski "Aftenposten", powołując się na depesze dyplomacji amerykańskiej ujawnione przez Wikileaks.
 • WikiLeaks o torturach w Iraku. "Wojsko USA wiedziało"
  391 831 tajnych dokumentów amerykańskiej armii dotyczących wojny w Iraku opublikował w nocy z piątku na sobotę portal WikiLeaks. Wynika z nich m.in., że wojsko USA ignorowało stosowanie tortur przez władze irackie wobec więźniów - podała BBC.
 • Pentagon przygotowuje się na nowe publikacje WikiLeaks
  Armia amerykańska zebrała 120-osobowy zespół, by przygotować się do publikacji nowych dokumentów przez portal WikiLeaks, które według oczekiwań mają dotyczyć wojny w Iraku - podał portal BBC News w nocy z niedzieli na poniedziałek.