Norweski terrorysta mający na sumieniu 77 ofiar, zmieniał treść haseł
Wikipedii przystosowując ją do swoich poglądów. Wiadomo, że Anders Breivik
fałszował hasła dotyczące postaci króla Norwegii, Sigurda I
Jerozolimczyka panującego w latach 1113 do 1130 roku.
Dwa lata po zaprzysiężeniu Bronisława Komorowskiego na prezydenta liczba wpadek, które zalicza on na tym stanowisku, znacząco zmalała. Jednak pierwszy okres po wyborze obfitował w spektakularne pomyłki i niezręczności. Oto zestawienie tych, które wywołały najwięcej zamieszania.
"Jak wiadomo geny mają niezwykle ważną wartość w polityce" - pisze Monika Olejnik w "Gazecie Wyborczej" i kpi z rodzinnej lustracji, jaką uprawiają politycy i publicyści na prawicy.
To już prawdziwa wojna? Po nocnym ataku na strony najważniejszych polskich instytucji, w niedzielę wciąż są problemy z dostępem do wielu stron internetowych, w tym oficjalnych witryn polityków. Mowa m.in. o Pawle Grasiu i Eugeniuszu Kłopotku.
Angielskojęzyczna wersja internetowej encyklopedii Wikipedia nie działa od środy rano. Jak zapowiadano, została wyłączona na 24 godziny w ramach protestu przeciwko podjętym w USA inicjatywom ustawodawczym, uznanym za zagrożenie wolności internetu.
Watykaniści nie wierzyli własnym oczom. Okazało się, że udostępnione przez watykańskie biuro prasowe nieoficjalne noty biograficzne kardynałów, których papież mianuje na najbliższym konsystorzu, zostały przepisane z ... Wikipedii.
Wikipedia zablokowała dostęp do swej wersji w języku włoskim, protestując przeciwko przygotowanemu przez rząd Włoch projektowi ustawy, której głównym celem jest ograniczenie prawa do publikacji zapisu podsłuchów, zakładanych na wniosek prokuratury.
Twórcy, a także sympatycy i czytelnicy polskiej edycji Wikipedii spotkają się w sobotę w Poznaniu. Okazją będzie dziesiąta rocznica powstania polskojęzycznej wersji internetowej encyklopedii.
Eksperci z Politechniki Warszawskiej zweryfikują kilkadziesiąt najważniejszych haseł z encyklopedii internetowej. Polska wersja Wikipedii z ponad 770 tysiącami haseł jest jedną z
największych na świecie. Ponieważ przygotowują ją internauci, regularnie
zarzuca się jej przekłamania lub nieścisłości.