• Anders Breivik
  Norweski terrorysta mający na sumieniu 77 ofiar, zmieniał treść haseł Wikipedii przystosowując ją do swoich poglądów. Wiadomo, że Anders Breivik fałszował hasła dotyczące postaci króla Norwegii, Sigurda I Jerozolimczyka panującego w latach 1113 do 1130 roku.
 • Wpadki Bronisława Komorowskiego - Sarkozy bez parasola
  Dwa lata po zaprzysiężeniu Bronisława Komorowskiego na prezydenta liczba wpadek, które zalicza on na tym stanowisku, znacząco zmalała. Jednak pierwszy okres po wyborze obfitował w spektakularne pomyłki i niezręczności. Oto zestawienie tych, które wywołały najwięcej zamieszania.
 • Adresy IP klientów sieci Play i Orange zostały zablokowane przez Wikipedię. Powód: wandalizm, grożenie, propagowanie nazizmu...
 • Monika Olejnik
  "Jak wiadomo geny mają niezwykle ważną wartość w polityce" - pisze Monika Olejnik w "Gazecie Wyborczej" i kpi z rodzinnej lustracji, jaką uprawiają politycy i publicyści na prawicy.
 • Nieczynna strona Pawła Grasia
  To już prawdziwa wojna? Po nocnym ataku na strony najważniejszych polskich instytucji, w niedzielę wciąż są problemy z dostępem do wielu stron internetowych, w tym oficjalnych witryn polityków. Mowa m.in. o Pawle Grasiu i Eugeniuszu Kłopotku.
 • Wikipedia wyłączona
  Angielskojęzyczna wersja internetowej encyklopedii Wikipedia nie działa od środy rano. Jak zapowiadano, została wyłączona na 24 godziny w ramach protestu przeciwko podjętym w USA inicjatywom ustawodawczym, uznanym za zagrożenie wolności internetu.
 • Skandal w Watykanie. Zyciorysy przepisali z Wikipedii!
  Watykaniści nie wierzyli własnym oczom. Okazało się, że udostępnione przez watykańskie biuro prasowe nieoficjalne noty biograficzne kardynałów, których papież mianuje na najbliższym konsystorzu, zostały przepisane z ... Wikipedii.
 • Wikipedia
  Wikipedia zablokowała dostęp do swej wersji w języku włoskim, protestując przeciwko przygotowanemu przez rząd Włoch projektowi ustawy, której głównym celem jest ograniczenie prawa do publikacji zapisu podsłuchów, zakładanych na wniosek prokuratury.
 • Wikipedia
  Twórcy, a także sympatycy i czytelnicy polskiej edycji Wikipedii spotkają się w sobotę w Poznaniu. Okazją będzie dziesiąta rocznica powstania polskojęzycznej wersji internetowej encyklopedii.
 • Polscy naukowcy skontrolują Wikipedię
  Eksperci z Politechniki Warszawskiej zweryfikują kilkadziesiąt najważniejszych haseł z encyklopedii internetowej. Polska wersja Wikipedii z ponad 770 tysiącami haseł jest jedną z największych na świecie. Ponieważ przygotowują ją internauci, regularnie zarzuca się jej przekłamania lub nieścisłości.