• Ujemne temperatury
  To jeszcze nie koniec zimy, wynika z najnowszej prognozy pogody.
 • Zima, oblodzona ulica
  "Po wiosennym początku stycznia, teraz czeka nas ochłodzenie" - przewiduje synoptyk Tomasz Wasilewski w swojej 16-dniowej prognozie. Przyczyną dużo zimniejszej pogody niż ostatnio będzie arktyczne powietrze, które już teraz płynie do Polski ze Skandynawii.
 • Kobieta wśród kwitnących drzew
  Afrykańskie powietrze, które napłynęło do Polski, teraz będzie wypierane przez chłodniejsze płynące z północy lub z zachodu. Zmiana cyrkulacji będzie spowodowana tym, że ważną rolę zacznie odgrywać wyż azorski, który z Atlantyku sięgnie aż do naszej części Europy. Na początku tygodnia ochłodzenie nie będzie jeszcze bardzo mocne, chociaż już nigdzie temperatura nie przekroczy 20 stopni. Na północy będzie "tylko" 12-13 st. C.
 • Kobieta wśród kwitnących drzew
  IMGW informuje, że Europa Północna oraz Zachodnia, z wyłączeniem Półwyspu Iberyjskiego, znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Zachodnia połowa Polski znajduje się pod wpływem niżów znad Morza Norweskiego i Niemiec. Wschód kraju znajduje się na skraju wyżu znad Morza Czarnego. Z południa napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.
 • Wiosna
  Powyżej 18 stopni Celsjusza - to nowy rekord ciepła w Czechach. Ponad połowa stacji meteorologicznych zanotowała dziś najwyższe w historii temperatury o tej porze roku.
 • Wiosna!
  "Szykuje się rewolucja w pogodzie. Zmieni się napływ powietrza z północnego za zachodni" - wyjaśnia Tomasz Wasilewski, prezenter TVN Meteo. W najbliższych dniach możemy spodziewać się temperatur na plusie. Na naprawdę dużym jak na styczeń plusie.
 • Kierowca
  Mamy połowę lutego, a prawdziwej zimy nie widać. Nadchodzący weekend przyniesie nam stosunkowo wysokie temperatury, a w niektórych miejscach prawdziwie wiosenną aurę.
 • Wiosenne kwiaty - zdjęcie ilustracyjne
  Ostatni weekend zimy. W drugiej połowie przyszłego tygodnia zawita do nas wiosna. Od czwartku dodatnie temperatury będą zarówno w dzień, jak i w nocy.
 • Mimo że w kalendarzu wiosnę mamy już od dłuższego czasu, nie zapowiada się na to, żebyśmy mieli prędko ją odczuć. Synoptycy przewidują, że na razie na dłużej w Polsce zatrzyma się zima.
 • Deszcz i deszcz ze śniegiem. Temperatura nieprzekraczająca trzech stopni na plusie. Do tego wiatr. Taka pogoda była w Warszawie... w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak będzie w Wielkanoc? Śnieg i deszcz ze śniegiem, temperatura do trzech stopni na plusie...