• Weekend ucieszy tych, którzy mają już dość śniegu i tęsknią za ociepleniem. Na południu Polski temperatury sięgną 10 stopi Celsjusza. Zima nie opuści za to Pomorza. Na północy Polski temperatura nie przekroczy bowiem 2C. Ocieplenie przyniesie też - według synoptyków - silny wiatr (w górach wiać będzie halny).
 • Ujemne temperatury
  To jeszcze nie koniec zimy, wynika z najnowszej prognozy pogody.
 • Mróz
  Niezbyt długo cieszyliśmy się wiosenną aurą. Najprawdopodobniej już w weekend odczujemy powrót zimy.
 • Zima, oblodzona ulica
  "Po wiosennym początku stycznia, teraz czeka nas ochłodzenie" - przewiduje synoptyk Tomasz Wasilewski w swojej 16-dniowej prognozie. Przyczyną dużo zimniejszej pogody niż ostatnio będzie arktyczne powietrze, które już teraz płynie do Polski ze Skandynawii.
 • Kobieta wśród kwitnących drzew
  Afrykańskie powietrze, które napłynęło do Polski, teraz będzie wypierane przez chłodniejsze płynące z północy lub z zachodu. Zmiana cyrkulacji będzie spowodowana tym, że ważną rolę zacznie odgrywać wyż azorski, który z Atlantyku sięgnie aż do naszej części Europy. Na początku tygodnia ochłodzenie nie będzie jeszcze bardzo mocne, chociaż już nigdzie temperatura nie przekroczy 20 stopni. Na północy będzie "tylko" 12-13 st. C.
 • Kobieta wśród kwitnących drzew
  IMGW informuje, że Europa Północna oraz Zachodnia, z wyłączeniem Półwyspu Iberyjskiego, znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Zachodnia połowa Polski znajduje się pod wpływem niżów znad Morza Norweskiego i Niemiec. Wschód kraju znajduje się na skraju wyżu znad Morza Czarnego. Z południa napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.
 • Ujemne temperatury
  Słońce i dodatnie temperatury? Czy jednak powrót zimy? Przedstawiamy prognozę pogody na sobotę.
 • Prognoza pogody
  Nad Polską mamy wyż, który jeszcze przez kilka dni będzie utrzymywać obecną, nijaką pogodę z temperaturą w dzień około 0 st. C. Tak ma być do soboty 28 stycznia. Do tego czasu temperatura maksymalna utrzyma się w zakresie od -4 st. C do 3 st. C. Najzimniej będzie na wschodzie i południu kraju, a najcieplej na zachodzie i nad morzem.
 • Wiosna
  Powyżej 18 stopni Celsjusza - to nowy rekord ciepła w Czechach. Ponad połowa stacji meteorologicznych zanotowała dziś najwyższe w historii temperatury o tej porze roku.
 • Wiosna!
  "Szykuje się rewolucja w pogodzie. Zmieni się napływ powietrza z północnego za zachodni" - wyjaśnia Tomasz Wasilewski, prezenter TVN Meteo. W najbliższych dniach możemy spodziewać się temperatur na plusie. Na naprawdę dużym jak na styczeń plusie.