• Test krwi na ebolę
  Ministerstwo zdrowia Demokratycznej Republiki Konga (DRK) ogłosiło oficjalnie we wtorek koniec epidemii eboli po 42 dniach, w których nie odnotowano żadnego nowego przypadku zachorowania. W czasie epidemii zmarły 33 osoby.
 • Przygotowania do kontaktu z pacjentami, którzy mogą być zarażeni ebolą. Szpital Bikoro w Demokratycznej Republice Konga
  Od kwietnia w Demokratycznej Republice Konga już 20 osób zmarło w wyniku zakażenia wirusem Ebola. Śmiertelność wśród osób zakażonych tym wirusem szacuje się na 50-90 procent. Początkowe objawy wywoływanej nim choroby trudno odróżnić od na przykład malarii.
 • Ebola
  Co najmniej 17 osób zmarło w północno-zachodnim rejonie Demokratycznej Republiki Konga (DRK) w wyniku zarażenia wirusem Ebola - poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia.
 • Wirus Ebola
  W Liberii 15-letni chłopiec zmarł na ebolę. To pierwsza śmiertelna ofiara tej choroby w tym kraju od lipca.
 • Test krwi na ebolę
  Lekarze mają już pewność: pacjent hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym przy ul. Wolskiej w Warszawie nie jest chory na ebolę. O diagnozie przesądziły drugie już badania krwi - poinformowała rzeczniczka Państwowego Zakładu Higieny Monika Wróbel.
 • Konwój z chorą pielęgniarką
  Brytyjska pielęgniarka wojskowa przewieziona z Sierra Leone do kraju z objawami eboli przebywa od wczoraj na specjalnym oddziale zamkniętym szpitala Royal Free w Londynie. Razem z nią poddano kwarantannie 2 osoby. Dziś następnych dwoje pacjentów trafiło do szpitala w Newcastle.
 • Zmodernizowane izolatoria przeznaczone dla pacjentów z chorobami wysoce zaraźliwymi
  Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie jest przygotowany na leczenie najbardziej zaraźliwych chorób, takich jak wirus ebola. W połowie października dyrektor tego szpitala mówił, że placówka potrzebuje doposażenia a personel - szkoleń. Spotkał się wówczas z ostrą krytyką ministra ale efektem były rozmowy i inwestycje w szpitalu. Dziś wszyscy zgodnie twierdzą, że przeprowadzona modernizacja zapewnia bezpieczne warunki dla chorych i pracowników medycznych.
 • Wirus eboli
  Wirus ebola w Afryce zmutował - mówią francuscy naukowcy. Teraz zamierzają sprawdzić, czy ta nowa postać jest groźniejsza dla człowieka czy nie.
 • Wirus eboli
  Jeszcze w tym roku epidemia eboli zostanie pokonana - twierdzą eksperci ONZ. Ich zdaniem, nie stanie się to jednak szybko; ciągle pojawiają się bowiem nowe zachorowania.
 • Wirus ebola
  Liczba ofiar wirusa ebola wzrosła do 6388. Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że w ubiegłym tygodniu najwięcej nowych zarażeń odnotowano w Sierra Leone. Stwierdzono tam 397 przypadków zachorowań. W tym czasie liczba zarażeń w Gwinei nieznacznie wzrosła, a w Liberii spadła.