• Lekarz ogląda wysypkę
  Liczba zachorowań i zapadalność na odrę cały czas jest bardzo wysoka; od 1 stycznia do 15 marca mieliśmy 434 przypadki, w tym samym okresie w 2018 r. takich przypadków było 31 - poinformował na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.
 • Szpital. Łóżko szpitalne
  Zespół zarządzania kryzysowego przekazuje rekomendacje do szpitali i lekarzy rodzinnych w związku z wystąpieniem w szczecińskim szpitalu MSWiA ogniska odry. Jedna osoba z personelu szpitala jest chora na odrę, występuje także siedem podejrzeń.
 • Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-PZH w Warszawie wynika, że do 31 października 2018 roku w Polsce zanotowano 144 przypadki odry
  W 2017 roku było o 30 proc. więcej zachorowań na odrę niż rok wcześniej, obserwujemy odradzenie się tej choroby na świecie – alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Pojawiła się ona nawet w krajach, w których została już wyeliminowana lub wkrótce miało to nastąpić.
 • Pacjent w szpitalu
  Sześć przypadków zachorowań na odrę odnotowano w ostatnich tygodniach w Poznaniu. Część chorych osób to przedstawiciele społeczności romskiej, którzy w przeszłości nie zostali zaszczepieni.