• Odra. Wysypka po zakażeniu
  Od 1 stycznia do 31 maja br. zanotowano w Polsce 1044 przypadki odry – wynika z meldunku Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. W tym samym okresie ubiegłego roku były 73 takie przypadki.
 • Lekarz ogląda wysypkę
  Odra, która jest w tej chwili w Polsce, to choroba przywleczona z zagranicy. Do tej pory sanepid nie zgłosił żadnego ogniska odry endemicznej – powiedział we wtorek dziennikarzom minister zdrowia Łukasz Szumowski.
 • Szpital. Łóżko szpitalne
  Zespół zarządzania kryzysowego przekazuje rekomendacje do szpitali i lekarzy rodzinnych w związku z wystąpieniem w szczecińskim szpitalu MSWiA ogniska odry. Jedna osoba z personelu szpitala jest chora na odrę, występuje także siedem podejrzeń.
 • Szpital
  Na oddział zakaźny Szpitala Wojewódzkiego w Opolu przyjęto trzech obywateli Ukrainy z podejrzeniem zarażenia wirusem odry - poinformowała PAP wicewojewoda opolska Violetta Porowska. Po raz pierwszy w regionie podejrzenie dotyczy kilku osób na raz.
 • Dziecko chore na odrę
  W powiecie gliwickim odnotowano 7 przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na odrę, trzy przypadki dotyczą obywateli Ukrainy - powiedziała kierowniczka oddziału epidemiologii Renata Cieślik-Tarkota z WSSE w Katowicach.
 • Szczepienie
  Odnotowano kolejne przypadki zachorowań na odrę. Nowe ogniska choroby przyjechały do Polski z Ukrainy - za naszą wschodnią granicą na odrę zachorowało już 35 tys. osób. Jest to efekt całkowitego załamania programu szczepień.
 • Lekarz w maseczce na twarzy
  Niemiecki biolog, który kwestionował wiedzę medyczną, przegrał kontrowersyjny zakład. Sąd nakazał mu wypłatę obiecanych stu tysięcy euro lekarzowi, który udowodnił, że odra jest chorobą wirusową.