• Kibice Wisły Kraków
  Osiemdziesiąt tysięcy euro musi zapłacić Wisła Kraków za niewłaściwe zachowanie kibiców podczas meczu Ligi Europejskiej w Liege ze Standardem (0:0) - zdecydowała UEFA. Dodatkowo nakazała polskiemu klubowi pokryć koszty zniszczeń na obiekcie.
 • Cezary Wilk
  Wisła Kraków i Legia Warszawa na udziale w rozgrywkach Ligi Europejskiej w sezonie 2011/12 zarobiły po 1 620 000 euro. Do kas obu klubów po zakończeniu rywalizacji wpłyną jeszcze premie z tytułu udziału w prawach marketingowych, w tym telewizyjnych.
 • Siergiej Pareiko
  Piłkarze Wisły Kraków zremisowali w Liege ze Standardem 0:0 w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy i odpadli z rozgrywek. Z porażką najwyraźniej nie umiał się pogodzić golkiper "Białej Gwiazdy" Siergiej Pareiko, który po meczu chciał bić rywali.
 • Kew Jaliens i Mohamed Tchite walczą o piłkę
  Mecz w Krakowie pokazał, że Standard był rywalem w zasięgu "Białej Gwiazdy". Na dodatek w rewanżu w belgijskiej ekipie nie grało kilku podstawowych piłkarzy. Co z tego, skoro Wisła nie potrafiła strzelić choćby jednego gol. Mecz w Liege zakończył się wynikiem 0:0, a wobec remisu 1:1 w pierwszym spotkaniu awans uzyskała belgijska drużyna.
 • Cezary Wilk
  Jeśli zagramy tak dobrze, jak w pierwszym spotkaniu w Krakowie, to awansujemy - uważa kapitan Wisły Cezary Wilk przed rewanżowym meczem 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europejskiej w czwartek ze Standardem w Liege.
 • Kibice Wisły Kraków
  Dwadzieścia pięć tysięcy euro otrzymają kibice Wisły Kraków od klubu Twente Enschede jako zadośćuczynienie za niewłaściwie potraktowanie przy okazji jesiennego meczu piłkarskiej Ligi Europejskiej w Holandii.
 • Stadion Wisły Kraków
  Murawa stadionu Wisły Kraków w środę przed południem była zaśnieżona, ale według zapewnień przedstawicieli klubu nie przeszkodzi to w rozegraniu czwartkowego meczu 1/16 finału Ligi Europejskiej ze Standardem Liege. W jej przygotowaniu mają pomóc małe pługi.
 • Piłkarze Wisły Kraków
  Piłkarzom Wisły Kraków udało się pokonać Standard Liege w 1978 roku - przypomniał uczestnik tego meczu Henryk Szymanowski. W czwartek mistrz Polski grać będzie u siebie z belgijską drużyną w 1/16 finału Ligi Europejskiej.
 • Michał Żewłakow
  We wtorek odbędą się dwa, a w czwartek 14 kolejnych meczów 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europejskiej. Po raz pierwszy od 1971 roku wiosną w rozgrywkach pucharowych wystąpią dwie polskie drużyny - Legia Warszawa i Wisła Kraków.
 • Standard Liege
  Piłkarze Standardu Liege, rywale Wisły Kraków w 1/16 finału Ligi Europejskiej, przegrali u siebie z Anderlechtem Bruksela 1:2 (1:0) w meczu 25. kolejki belgijskiej ekstraklasy. W zespole gości nie wystąpił Marcin Wasilewski, który pauzował za żółte kartki.