• Oczyszczalnia ścieków Czajka
  Ścieki z lewobrzeżnej Warszawy płyną już naprawionym rurociągiem pod dnem Wisły – poinformowało w sobotę MPWiK. Wcześniej pracownicy Wód Polskich zakończyli roboty związane z przekierowaniem nieczystości prowadzonych awaryjnym rurociągiem do naprawionego kolektora.
 • Warszawa Wisła
  Właścicielowi kóz przebywających na wyspie na Wiśle przedstawiono w poniedziałek zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego czynu i odmówił składania wyjaśnień - poinformował we wtorek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga w Warszawie Marcin Saduś. Stołeczny Zarząd Zieleni poinformował również, że rozwiązał umowę z wykonawcą odpowiedzialnym za utrzymanie stada owiec i kóz na wyspie na Wiśle w okolicy Golędzinowa.  Umowa zawarta na pół roku, miała obowiązywać jeszcze do końca miesiąca, a jej kwota opiewała na ponad 96 tys. zł.
 • Rafał Trzaskowski
  Czy rzeczywiście w stolicy brakuje pół miliarda złotych na wypłaty świadczeń wychowawczych? Czy Rafał Trzaskowski chce storpedować sztandarowy program PiS? Odpowiedzi na te pytania, wbrew temu co suflują nam politycy z obu stron barykady, nie są takie proste. Spróbujmy więc uporządkować fakty i jednoznacznie ustalić źródło problemu.
 • Zbiornik gromadzący ścieki
  Na wniosek radnych klubu PiS na piątek, na godz. 18 zwołano nadzwyczajną sesję Rady m.st. Warszawy. Radni chcą wysłuchać informacji prezydenta stolicy m.in. w sprawie zadośćuczynienia osobom poszkodowanym przez reprywatyzację oraz nt. awarii układu przesyłowego ścieków.
 • Zbiornik gromadzący ścieki (czerpnia) w pobliżu mostu pontonowego przez Wisłę w Warszawie
  Ilość ścieków jest taka, że mamy zanieczyszczenie aż plaż Bałtyku; to znaczy, że ta katastrofa przetoczyła się przez całą Polskę - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że ma nadzieję, że dzięki uruchomieniu awaryjnego rurociągu, rzeka z czasem się oczyści.
 • Kacper Płażyński
  Prezydenci stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz wspólnie z Rafałem Trzaskowskim doprowadzili do skażenia Wisły - podkreślił w środę przewodniczący klubu radnych PiS w Gdańsku Kacper Płażyński. Zwrócił też uwagę na "zupełną bierność" środowisk ekologicznych w tej sprawie.
 • Przygotowania do montażu mostu pontonowego na Wiśle
  Saperzy przygotowują się do montażu mostu pontonowego przez Wisłę w stolicy, na którym zostanie ułożona rura do przesyłu ścieków. Nieczystości spływają od paru dni bezpośrednio do rzeki, wskutek awarii dwóch kolektorów, które przesyłają je z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka".
 • Wisła
  Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie przeprowadza kontrolowany spust ścieków do Wisły wskutek awarii kolektora w oczyszczalni ścieków "Czajka" - poinformował w środę prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Krzysztof Gołębiewski z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Ochrony Środowiska w Warszawie poinformował, że "mamy do czynienia z ilością 50 tys. metrów sześciennych, która została wrzucona do rzeki Wisły".
 • Warszawa, bulwary nad Wisłą
  Przez Warszawę i południowe rejony Mazowsza przechodzi na Wiśle fala wezbraniowa. "Jeżeli chodzi o stolicę to woda osiągnęła stan około 550 centymetrów. Stan ostrzegawczy to jest 600 centymetrów" - poinformował PAP rzecznik mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP mł. bryg. Karol Kierzkowski.
 • Wisła
  Od maja w Warszawie rusza kolejny sezon nad Wisłą, podczas którego będzie można wziąć udział m.in. w szkoleniach z wioślarstwa i żeglarstwa. Na rzekę powrócą promy Warszawskich Linii Turystycznych, a także statek "Zefir" do Serocka. Pokazem "Wars i Sawa" sezon otworzy Park Fontann.