• Lekarz bada tarczycę
  Jakie błędy pacjenci najczęściej popełniają w trakcie wizyty u lekarza?
 • Kobieta u lekarza
  Przed pójściem do lekarza specjalisty warto się odpowiednio przygotować. Jakie dokumenty zabrać ze sobą?
 • Mężczyzna z wizytą u lekarza
  84 proc. ankietowanych przez CBOS przynajmniej raz w tym roku było u lekarza, stomatologa lub na różnych analizach. 37 proc. korzystało tylko z publicznej służby zdrowia; 7 proc. leczyło się wyłącznie prywatnie. Domeną prywatnych usług pozostaje stomatologia.
 • Lekarz i pacjent
  Czujność pacjenta oraz jego świadome i odpowiedzialne podejście do profilaktyki to często najskuteczniejsza „szczepionka” przeciwko wielu groźnym chorobom – podkreślają lekarze. Nie ma lepszego sposobu na to, aby zadbać o swój organizm i jego kondycję niż regularne badania. Wcale nie chodzi tu o skomplikowane procedury czy długotrwałe testy, bo by je wykonać wystarczy jeden dzień. USG, EKG, morfologia, rezonans… – o których z nich trzeba pamiętać?
 • Mężczyzna u lekarza
  Polski mężczyzna chciałby być jak agent 007: odważny, wysportowany i silny, a do tego zdrowy! Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że nie tylko zaczęli dbać o siebie, ale też przestają się wstydzi szukania porad w gabinetach specjalistów.
 • Profilaktyka i zdrowy styl życia
  Witając Nowy Rok, zwykle obiecujemy sobie zmiany w życiu. Najczęściej chcemy schudnąć, więcej ćwiczyć i rzucić palenie. Ale nie tylko. Zobacz, jakie jeszcze postanowienia noworoczne służą zdrowiu i co robić, by ich dotrzymać.
 • Dziecko powinno być u lekarza przynajmniej raz w roku?
  Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak chce, by każde dziecko było przynajmniej raz w roku badane przez pediatrę. Jego zdaniem nie tylko wpłynęłoby to pozytywnie na stan zdrowia dzieci, ale również na ich bezpieczeństwo.