• Spalony transporter w Donbasie
  Przed zaplanowanymi na wieczór rozmowami przywódców państw tzw. czwórki normandzkiej w sprawie uregulowania konfliktu na wschodzie Ukrainy na linii frontu w Donbasie trwają walki, a strona ukraińska oskarża prorosyjskich separatystów o łamanie rozejmu.
 • Minister Arsen Awakow
  Szef MSW Ukrainy Arsen Awakow ostro skrytykował prezydenta Francji Francois Hollande’a za jego wypowiedzi w sprawie uregulowania konfliktu w Donbasie. Zarzucił mu, że chce pójść na rękę prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi i doprowadzić do podziału Ukrainy.
 • Nadia Sawczenko
  Nie ma złych narodów, są tylko źli ludzie - tak o stosunkach ukraińsko-rosyjskich mówi w rozmowie z "Magazynem" DGP Nadia Sawczenko. Jej zdaniem, wszystko się zmieni, gdy Władimir Putin odda władzę, a w Rosji nastąpią realne zmiany.
 • Spalony transporter w Donbasie
  W związku z ewentualnym brakiem zgody UE na przedłużenie sankcji wobec Rosji, Zachód powinien wzmocnić Ukrainę, także militarnie, przekazując władzom w Kijowie broń defensywną - uważa niemiecki "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
 • Michał Potocki i Zbigniew Parafianowicz
  Wyobraźmy sobie, że Ukrainie się udaje... Kiedy mieszkańcy byłego ZSRR, wciąż będący pod silnym wpływem Rosji, nagle zobaczą, że podobni do nich ludzie dali sobie radę, może to doprowadzić do upadku putinizmu. To jest coś więcej, niż odebranie Krymu, kawałka Białorusi czy Mołdawii. Przyszłość Ukrainy jest być albo nie być dla Putina. Pytanie więc, kto ma większy problem: Ukraińcy z Donbasem czy Władimir Putin z poturbowaną ale uciekającą mu Ukrainą - mówią Michał Potocki i Zbigniew Parafianowicz, autorzy książki "Wilki żyją poza prawem. Jak Janukowycz przegrał Ukrainę", która znalazła się w gronie finalistów konkursu o Nagrodę im. Kapuścińskiego.
 • Prezydent Rosji Władimir Putin
  Wschodnie terytoria Ukrainy, wciąż formalnie do niej należące, a pozostające pod kontrolą separatystycznych sił, tak naprawdę od dawna należą już do Rosji. Niemiecki dziennik "Bild" publikuje dokument, które pokazują, jak Moskwa zarządza podbitymi terenami.
 • Kreml
  Kreml odpowiada na krytykę Unii w swoim stylu. Moskwa radzi, by Unia Europejska nie wtrącała się w wewnętrzne sprawy Rosji. Do tego sugeruje, że jeśli Unia ma za dużo pieniędzy, to niech lepiej wyda je na walkę z kryzysem migracyjnym.
 • Władimir Putin
  Nie wiadomo, jak się rozwinie sytuacja w Donbasie. Mimo zeszłorocznych spotkań na wysokim szczeblu, los terenów zajętych przez prorosyjskich separatystów pozostaje niejasny. Realizacja mińskich uzgodnień również utknęła w martwym punkcie.
 • Petro Poroszenko
  Prezydent Ukrainy nie wierzy obietnicom rosyjskich władz. Petro Poroszenko nie wyklucza, że zawieszenie broni może być zerwane, a sytuacja w Donbasie się zaostrzy. Obecnie na wschodzie Ukrainy nie słychać strzałów, a z linii frontu wycofywana jest broń o kalibrze poniżej 100 milimetrów.
 • Władimir Putin i Barack Obama
  Prezydent Rosji jest zadowolony ze spotkania z przywódcą USA. Władimir Putin na konferencji prasowej, tuż po spotkaniu z Barackiem Obamą, mówił głównie o kryzysie syryjskim i potrzebie współpracy Moskwy z Waszyngtonem.