• Butelki wódki
  Czeska policja dopadła producentów trującej wódki, która doprowadziła do paniki u naszych południowych sąsiadów. Zdaniem prokuratora Romana Kafki, który nadzoruje śledztwo, mężczyźni doskonale wiedzieli, że tworzą i wprowadzają na rynek alkohol, który mógł zabić ludzi.
 • Czeskie alkohole, które mogą być skażone metanolem
  Do prawie 140 tys. wzrosła liczba butelek alkoholu pochodzącego z Czech, które zabezpieczyli inspektorzy sanitarni na terenie całego kraju; trwają badania laboratoryjne próbek - poinformował rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar.
 • Butelka mocnego alkoholu
  Moskwa stawia Warszawie i Pradze ultimatum - albo Polska i Czechy znajdą źródło zatrutego alkoholu i zrobią porządek z trującą wódką, albo będzie zakaz importu mocnych alkoholi.
 • Butelka mrożonej wódki
  Celnicy i policja przeczesały przygraniczne bazary. Rezultat akcji? Zatrzymano ponad cztery tysiące butelek nielegalnego alkoholu. Okazało się, że podrabianą wódkę sprzedawano także w dyskotekach i nocnych klubach.
 • Wódka - zdjęcie ilustracyjne
  Wiceszef czeskiego MSW i komendant policji zdementowali sugestie czeskich mediów, że metanol, którym zatruło się już dziesiątki Czechów, miał jakoby pochodzić z Polski; i zaapelowali do dziennikarzy, aby informowali rzetelnie o wynikach śledztwa.
 • Alkohol - zdjęcie ilustracyjne
  Inspektorzy sanitarni na terenie całego kraju prowadzą kontrolę w punktach sprzedaży alkoholu, do badań pobierane są próbki trunków pochodzących z Czech - poinformował rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar.
 • Wódka z Czech zakazana w Polsce
  Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu obrotu alkoholem powyżej 20 proc. importowanym z Czech. Nie wolno go sprzedawać, ani podawać. Decyzja jest ważna na okres jednego miesiąca - ogłosił p.o. Głównego Inspektora Sanitarnego Marek Posobkiewicz.