• Butelki wódki
  Czeska policja dopadła producentów trującej wódki, która doprowadziła do paniki u naszych południowych sąsiadów. Zdaniem prokuratora Romana Kafki, który nadzoruje śledztwo, mężczyźni doskonale wiedzieli, że tworzą i wprowadzają na rynek alkohol, który mógł zabić ludzi.
 • Czeskie alkohole, które mogą być skażone metanolem
  Do prawie 140 tys. wzrosła liczba butelek alkoholu pochodzącego z Czech, które zabezpieczyli inspektorzy sanitarni na terenie całego kraju; trwają badania laboratoryjne próbek - poinformował rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar.
 • Butelka mocnego alkoholu
  Moskwa stawia Warszawie i Pradze ultimatum - albo Polska i Czechy znajdą źródło zatrutego alkoholu i zrobią porządek z trującą wódką, albo będzie zakaz importu mocnych alkoholi.
 • Butelka mrożonej wódki
  Celnicy i policja przeczesały przygraniczne bazary. Rezultat akcji? Zatrzymano ponad cztery tysiące butelek nielegalnego alkoholu. Okazało się, że podrabianą wódkę sprzedawano także w dyskotekach i nocnych klubach.
 • Alkohol szkodzi. Szczególnie ten z przemytu
  Święta za pasem i jak co roku Polacy ruszą tłumnie do sklepów monopolowych. Niektórzy będą szukali oszczędności u handlarzy na bazarach. Eksperci alarmują: ostatnie badania pokazują, że alkohol z nielegalnego źródła może zawierać substancje rakotwórcze. Zresztą to tylko jedno z zagrożeń...