• Dżinsy i alkohol
  Kiedy we Włoszech, we Francji, a nawet Rosji spada spożycie alkoholu, w Polsce wręcz przeciwnie. Polacy piją coraz więcej. Jak podaje tvn24.pl pobity został rekord z czasów PRL.
 • Toast wódką
  Choć spożycie alkoholu w Polsce nie należy do najwyższych w Europie, to jeśli już pijemy, to robimy to głównie po to, by się upić - tak wynika z międzynarodowego sondażu alkoholowego przeprowadzonego w 19 państwach Starego Kontynentu.
 • Skacowany niewyspany mężczyzna
  Badania i statystyka przynoszą odpowiedzi na najbardziej palące pytania. Także na te, które dręczą wielu Polaków rankiem po hucznej imprezie. Okazuje się bowiem, że choć 95 proc. dorosłych Polaków pije alkohol, to niemal identyczny odsetek nie potrafi ocenić, w jakich dokładnie ilościach – wynika z badania pt. „Czego Polacy o alkoholu nie wiedzą?”. To zwiększa ryzyko nieodpowiedzialnych zachowań po alkoholu – oceniają eksperci.
 • Alkohol
  W badaniu przeprowadzonym przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych dla marki Smirnoff Black, zapytano grupę 700 pełnoletnich respondentów z sześciu największych, polskich miast o to, jak zamierzają pożegnać stary rok. Większość badanych chce spędzić sylwestrową noc w kameralny sposób, najchętniej w gronie najbliższych - blisko połowa ankietowanych deklaruje, że powitają Nowy Rok z przyjaciółmi i znajomymi na tzw. „domówce”. Podobnie jak przed rokiem, najwięcej wydamy na napoje wysokoprocentowe. Średnio będzie to kwota rzędu 97 zł.
 • Pijemy coraz więcej, kupujemy coraz mniej
  Od czerwca 2010 r. do maja 2011 r. w Polsce sprzedano alkohol za 26 mld zł. To o 700 mln zł mniej niż rok wcześniej.