• Najlepsze filmy pierwszego półrocza 2013 roku
  Pół filmowego roku już za nami, więc nadszedł czas pierwszych podsumowań. O takie pokusił się serwis Stopklata.pl, który siłami i głosami swoich redaktorów oraz zaprzyjaźnionych krytyków przygotował listę najlepszych obrazów, które premierę w polskich kinach miały od 1 stycznia do 30 czerwca 2013. Oto złota piętnastka:
 • "Les Miserables: Nędznicy"
  Kto przegapił na dużych ekranach, ma szansę straty odrobić i w domowym zaciszu zobaczyć filmy walczące o tegoroczne nagrody Akademii Filmowej. Na płytach DVD i Blu-ray mamy bowiem prawdziwy wysyp oscarowych hitów – od "Lincolna" po "Wroga numer jeden" i "Poradnik pozytywnego myślenia". A także słynnymi nagrodami obsypanych klasyków sprzed lat.
 • Po raz 85 w Stanach Zjednoczonych rozdano Oscary, najważniejsze nagrody przemysłu filmowego. Najlepszym filmem wybrano "Operację Argo", najlepsza aktorka to Jennifer Lawrence, a aktor - Daniel Day Lewis.
 • Oscary 2013 już wręczone!
  "...and the Oscar goes to..." - ta kwestia padała w ciągu oscarowej nocy wielokrotnie. I zawsze po niej następowała cisza i wyczekiwanie. Poniżej lista wszystkich nominowanych i wszystkich zwycięzców.
 • "Wróg numer jeden"
  Lista laureatów Oscarów to jeszcze wciąż najpilniej strzeżona tajemnica Amerykańskiej Akademii Filmowej. Zanim zostanie ogłoszona w niedzielną noc w Los Angeles, przygotowaliśmy własną – filmów i twórców, którzy z różnych powodów na słynną statuetkę nie mają szans, choć mają do niej nominację. Oto zestaw potencjalnych przegranych oscarowej gali 2013.
 • Jessica Chastain w filmie "Wróg numer jeden"
  Kathryn Bigelow była pierwszą w historii kobietą, która dostała Oscara za reżyserię "The Hurt Locker. W pułapce wojny". Czy sukces powtórzy dzięki dziejom poszukiwań Osamy bin Ladena?
 • Jessica Chastain w filmie "Wróg numer jeden"
  "Wróg numer jeden" to wielkie zwycięstwo Kathryn Bigelow. Amerykańska reżyserka zręcznie omija wszelkie pułapki związane z podjęciem kontrowersyjnego tematu.
 • Jessica Chastain w filmie "Wróg numer jeden"
  Wśród nominowanych do tegorocznych Oscarów nie ma drugiego filmu, który by budził takie emocje. Doceniany przez krytyków, chętnie oglądany przez widzów, bojkotowany przez polityków obraz Kathryn Bigelow wreszcie wchodzi na ekrany polskich kin. O "Wrogu numer jeden" pisze Piotr Czerkawski.
 • Chris Pratt gwiazdą "Guardians of the Galaxy"
  Producenci "Guardians of the Galaxy" zakończyli poszukiwania aktora, który wcieli się w Petera Quilla, głównego bohatera opowieści. Został nim Chris Pratt.
 • "Nieulotne"
  Wydarzeniem lutego będzie 85. gala rozdania Oscarów. Zanim jednak Amerykańska Akademia Filmowa wręczy (24.02) swoje cenne nagrody, na ekranach polskich kin będziemy mogli oglądać nominowane do nich obrazy – "Wróg numer jeden" i "Poradnik pozytywnego myślenia". Ale i to nie koniec filmowych emocji w tym miesiącu...