• Śmigłowiec
  Wicepremier, minister rozwoju i handlu Ukrainy Stepan Kubiw ocenia perspektywy rozwoju współpracy gospodarczej z Polską i tłumaczy, dlaczego trzyma setki tysięcy dolarów oszczędności w gotówce.
 • Barack Obama
  Prezydent USA Barack Obama podziękował Bronisławowi Komorowskiemu za współpracę w ciągu 5 lat jego prezydenckiej kadencji. Jak podaje Kancelaria Prezydenta, w przesłanym liście Barack Obama podkreślił zaangażowanie ustępującego prezydenta na rzecz wzmacniania więzi przyjaźni i bezpieczeństwa między Polską i Stanami Zjednoczonymi.
 • Flaga Ukrainy
  Ukraińska Rada Najwyższa jednostronnie odwołała pięć porozumień z Rosją dotyczących współpracy w sferze wojskowej. Znacznie utrudni to Moskwie utrzymywanie baz wojskowych w Naddniestrzu - separatystycznej republice będącej formalnie częścią Mołdawii. Stacjonuje tam około dwóch tysięcy rosyjskich żołnierzy. Jedna czwarta z nich należy do tak zwanych "sił pokojowych".
 • Siergiej Ławrow
  Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow zaapelował do USA, by od "dyktatu", przeszły do "współpracy". Jak powiedział podczas konferencji prasowej w Moskwie, słowa prezydenta Baracka Obamy w orędziu o stanie państwa świadczą o tym, że USA traktuje siebie jako "numer jeden" na świecie.
 • Tylko Rosja uznaje wybory
  Rosyjscy deputowani chcą współpracować z separatystami z Donbasu. Zarówno Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji, jak i Duma Państwowa uznały prawomocność niedzielnych wyborów w samozwańczych republikach ludowych: donieckiej i ługańskiej.
 • Donieck
  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przedstawiła kolejne nagrania wskazujące na współpracę terrorystów z Rosją. Z kolei Służba Graniczna pokazała rosyjskie prowokacje na granicy.
 • Niemiecka kanclerz Angela Merkel
  Angela Merkel w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemaine Zeitung" wyraża przekonanie o możliwej kontynuacji bliskiego partnerstwa z Rosją w "średnim i długim okresie".
 • Radosław Sikorski i Carl Bildt
  "Trzeba zapomnieć, że Rosja miała być strategicznym partnerem Unii" - stwierdził szwedzki minister spraw zagranicznych Carl Bildt. Razem z Radosławem Sikorskim opracował on koncepcję Polityki Wschodniej UE. Teraz stwierdza, że aneksja Krymu zapoczątkowała "epokę lodowcową" pomiędzy Unią Europejską a Rosją.
 • Ukraińscy funkcjonariusze
  Eksperci, którzy spotkali się podczas konferencji "Dyplomacja futbolowa" zauważyli, że współpraca Polski i Ukrainy przed Euro 2012 pomoże rozszerzyć się ukraińskiej stronie na europejskie standardy.