• Władimir Putin
  Prezydent USA Barack Obama i prezydent Rosji Władimir Putin spotkają się na marginesie szczytu G20 w Hangzhou w Chinach - podała w niedzielę agencja TASS, powołując się na rzecznika Kremla. Wcześniej nie było wiadomo, czy taka rozmowa dojdzie do skutku.
 • Rosyjski okręt wojenny
  Rosja organizuje manewry wojskowe wspólnie z Iranem. Ćwiczenia odbędą się na Morzu Kaspijskim. Wcześniej rosyjska marynarka prowadziła na morzach: Śródziemnym i Czarnym operacje szkoleniowe, w których uczestniczyły okręty chińskiej armii.
 • Władimir Putin
  Rosjanie atakują w Syrii cele lądowe nie tylko z powietrza, ale też z morza. Przyznał to rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu w czasie spotkania z prezydentem Władimirem Putinem.
 • Władimir Putin i Hajder al-Abadi
  Moskwa i Bagdad rozszerzają współpracę wojskową - poinformował prezydent Rosji Władimir Putin. Na Kremlu rosyjski prezydent spotyka się dziś z premierem Iraku Hajderem al-Abadim.
 • Władimir Putin
  Rosja jest gotowa do konstruktywnej współpracy ze Stanami Zjednoczonymi. Takie oświadczenie opublikowało rosyjskie MSZ po rozmowach prezydenta Władimira Putina i ministra Siergieja Ławrowa z amerykańskim sekretarzem stanu Johnem Kerrym.
 • Mężczyzna na strzelnicy
  Szwecja i Finlandia zawarły porozumienie o stałej współpracy wojskowej. Szwedzkie media nazywają porozumienie "historycznym". Komentatorzy przypominają, że jest to realizacja koncepcji powstałej jeszcze przed II wojną światową.
 • Siergiej Ławrow
  Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow zaapelował do USA, by od "dyktatu", przeszły do "współpracy". Jak powiedział podczas konferencji prasowej w Moskwie, słowa prezydenta Baracka Obamy w orędziu o stanie państwa świadczą o tym, że USA traktuje siebie jako "numer jeden" na świecie.
 • Rosyjska flaga
  Rosja i separatystyczna Abchazja chcą się integrować. Deklaracje takie padły w trakcie spotkania prezydenta Władimira Putina z samozwańczym przywódcą Abchazji Raulem Chadżimbą. Moskwa i Suchumi zamierzają podpisać porozumienie o "sojuszu i strategicznym partnerstwie".
 • Niemiecka kanclerz Angela Merkel
  Angela Merkel w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemaine Zeitung" wyraża przekonanie o możliwej kontynuacji bliskiego partnerstwa z Rosją w "średnim i długim okresie".