• szczyt NATO
  Zwiększenie obecności wojsk amerykańskich w Polsce było tematem drugiej już w środę rozmowy prezydentów USA i Polski. Rozmowa odbyła się na prośbę strony polskiej - poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
 • Polscy żołnierze
  Umowa między Wojskami Obrony Terytorialnej a policją to standardowa umowa - powiedział we wtorek PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek, pytany o krytykę tej umowy przez opozycję. Jak dodał w samym porozumieniu chodzi m.in. o wymianę informacji i szkolenia w sytuacjach kryzysowych.
 • Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker i szef Rady Europejskiej Donald Tusk
  Szefowie państw i rządów krajów Unii Europejskiej podjęli na szczycie w Brukseli polityczną decyzję ws. uruchomienia stałej współpracy strukturalnej w dziedzinie obronności. "To historyczny krok" - mówił szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
 • List intencyjny ws. współpracy Boeinga z Polską Grupą Zbrojeniową
  Przedstawiciele światowego koncernu Boeing i Polskiej Grupy Zbrojeniowej podpisali w piątek w Bydgoszczy list intencyjny o nawiązaniu wzajemnej współpracy. Program partnerstwa przemysłowego ma się opierać m.in. na transferze technologii i know-how.
 • Rosyjski okręt wojenny
  Rosja organizuje manewry wojskowe wspólnie z Iranem. Ćwiczenia odbędą się na Morzu Kaspijskim. Wcześniej rosyjska marynarka prowadziła na morzach: Śródziemnym i Czarnym operacje szkoleniowe, w których uczestniczyły okręty chińskiej armii.
 • Flaga Ukrainy
  Ukraińska Rada Najwyższa jednostronnie odwołała pięć porozumień z Rosją dotyczących współpracy w sferze wojskowej. Znacznie utrudni to Moskwie utrzymywanie baz wojskowych w Naddniestrzu - separatystycznej republice będącej formalnie częścią Mołdawii. Stacjonuje tam około dwóch tysięcy rosyjskich żołnierzy. Jedna czwarta z nich należy do tak zwanych "sił pokojowych".
 • Mężczyzna na strzelnicy
  Szwecja i Finlandia zawarły porozumienie o stałej współpracy wojskowej. Szwedzkie media nazywają porozumienie "historycznym". Komentatorzy przypominają, że jest to realizacja koncepcji powstałej jeszcze przed II wojną światową.
 • Rosyjska flaga
  Rosja i separatystyczna Abchazja chcą się integrować. Deklaracje takie padły w trakcie spotkania prezydenta Władimira Putina z samozwańczym przywódcą Abchazji Raulem Chadżimbą. Moskwa i Suchumi zamierzają podpisać porozumienie o "sojuszu i strategicznym partnerstwie".
 • Generałowie kłamcami lustracyjnymi? Zataili współpracę
  IPN zarzuca kłamstwo lustracyjne dwóm generałom. Według "Rzeczpospolitej" ghodzi o byłego szefa Pomorskiego Okręgu Wojskowego Zygmunta Dulebę oraz byłego szefa szkolenia Wojsk Lądowych Pawła Lamlę.