• Prawo i Sprawiedliwość - 38 proc.
  Samodzielne zwycięstwo PiS, Zjednoczona Lewica i KORWiN poza Sejmem - takie wyniki przynosi sondaż exit poll IPSOS dla TVP, TVN i Polsat News. Oto, co liderzy partii powiedzieli po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów parlamentarnych.
 • Przygotowania do wieczoru wyborczego Prawa i Sprawiedliwości
  Połowa wyborczej niedzieli za nami. Lokale wyborcze są czynne do godziny 21:00. Państwowa Komisja Wyborcza podała dane o frekwencji na godzinę 12:00. Według danych PKW, do południa do lokali wyborczych poszło 16,47 procent uprawnionych do głosowania. W kraju dochodzi do pojedynczych incydentów wyborczych.
 • Jarosław Kaczyński
  Polskie Stronnictwo Ludowe apeluje do rolników o nieuleganie "kłamstwom i manipulacjom Prawa i Sprawiedliwości". Szef Rady Naczelnej PSL Jarosław Kalinowski przekonywał na konferencji prasowej w Sejmie, że PIS potrzebuje rolników tylko w dniu wyborów, a tak naprawdę działa na ich niekorzyść.
 • Jarosław Kaczyński
  "Większa władza dla prezydenta i prawo obywateli do zachowania symboli, w tym krzyży - to m.in. założenia nowego projektu konstytucji autorstwa PiS. Według projektu prezydent mógłby m.in. odmówić powołania premiera, wydawać rozporządzenia z mocą ustawy, zorganizować referendum oraz przewodniczyć radzie sądownictwa" - w ten sposób PiS w styczniu 2010 roku prezentowało projekt konstytucji. Ten sam, o którym w czasie debaty przedwyborczej mówiła premier Ewa Kopacz.
 • Sejm
  Realne są trzy scenariusze powyborcze. Każdy z nich zakłada wygraną PiS, na co wskazują sondaże Deficyt finansów publicznych należy obniżać – deklarują największe partie.
 • Beata Szydło i Ewa Kopacz
  Eksperci z mieszanymi uczuciami oceniają debatę telewizyjną między Ewą Kopacz a Beatą Szydło. Rozmówcy IAR zwracali uwagę między innymi na to, że zarówno obecna szefowa rządu, jak i kandydatka PiS na premiera często nie odpowiadały na pytania prowadzących dziennikarzy i mówiły nie na temat.
 • Ewa Kopacz
  Ewa Kopacz weźmie udział we wtorkowej telewizyjnej "Debacie Liderów". Szefowa rządu potwierdziła te nieoficjalne na razie informacje medialne podczas programu "Beata Szydło - Ewa Kopacz. Rozmowa o Polsce” - nieoficjalnej debaty dwóch najpoważniejszych kandydatek na premiera.
 • Jerzy Mieśnik
  Ponad cztery lata temu jego syn został śmiertelnie pobity w czasie bójki w klubie, sprawcy już są na wolności. Rodzinna tragedia pchnęła radomskiego fotografa w ramiona polityki. „Maciek by nie chciał, żebym klapnął” - mówi nam Jerzy Mieśnik i opowiada, jak współtworzył w Radomiu Ruch Kukiza.
 • Gejowska flaga
  W internecie pojawił się spis kandydatów do Sejmu, którzy są zdeklarowanymi gejami bądź lesbijkami.
 • Jarosława Kaczyński
  Prawo i Sprawiedliwość walczy o większość w parlamencie - zapowiada prezes partii Jarosław Kaczyński. "Interesuje nas tylko zwycięstwo" - powiedział były premier w Nowym Sączu.