• Wybory parlamentarne 2015
  Prawo i Sprawiedliwość w pięciu gminach w kraju zdobyło więcej niż 80 proc. głosów, osiągając w ten sposób wynik, którego nie powstydziłyby się robotnicze partie byłych demoludów. Dziennik.pl przyjrzał się dokładnie wynikom wyborów, aby wyłowić więcej takich rekordów.
 • Sala posiedzeń Senatu
  61 miejsc w Senacie przypadło kandydatom Prawa i Sprawiedliwości. Platforma Obywatelska zajmie zaś 34 fotele. Cztery kolejne przypadną kandydatom niezrzeszonym, jedno miejsce wywalczyło sobie PSL. Zobacz pełną listę tych, którzy wygrali wybory do Senatu.
 • Piotr Gliński
  Nowy VAT i podatek bankowy najprawdopodobniej uda się wprowadzić od stycznia 2016. To są rzeczy niezbędne, żeby zasilić budżet. Zapowiadamy to od wielu lat i to nie jest niespodzianka. Jeżeli się to powiedzie, to już w najbliższym roku będzie 500 zł na dziecko - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef Rady Programowej PiS prof. Piotr Gliński.
 • Prawo i Sprawiedliwość - 38 proc.
  Samodzielne zwycięstwo PiS, Zjednoczona Lewica i KORWiN poza Sejmem - takie wyniki przynosi sondaż exit poll IPSOS dla TVP, TVN i Polsat News. Oto, co liderzy partii powiedzieli po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów parlamentarnych.
 • Radosław Sikorski
  Zaczyna się czas rozliczeń w Platformie Obywatelskiej po przegranych wyborach parlamentarnych? "Musimy uczciwie zadać sobie pytanie: dlaczego?. Dlaczego z takimi osiągnięciami Donald Tusk potrafił wygrywać, a teraz trzy razy pod rząd przegraliśmy" - pyta Radosław Sikorski.
 • Przygotowania do wieczoru wyborczego Prawa i Sprawiedliwości
  Połowa wyborczej niedzieli za nami. Lokale wyborcze są czynne do godziny 21:00. Państwowa Komisja Wyborcza podała dane o frekwencji na godzinę 12:00. Według danych PKW, do południa do lokali wyborczych poszło 16,47 procent uprawnionych do głosowania. W kraju dochodzi do pojedynczych incydentów wyborczych.
 • Jarosław Kaczyński
  Polskie Stronnictwo Ludowe apeluje do rolników o nieuleganie "kłamstwom i manipulacjom Prawa i Sprawiedliwości". Szef Rady Naczelnej PSL Jarosław Kalinowski przekonywał na konferencji prasowej w Sejmie, że PIS potrzebuje rolników tylko w dniu wyborów, a tak naprawdę działa na ich niekorzyść.
 • Jarosław Kaczyński
  "Większa władza dla prezydenta i prawo obywateli do zachowania symboli, w tym krzyży - to m.in. założenia nowego projektu konstytucji autorstwa PiS. Według projektu prezydent mógłby m.in. odmówić powołania premiera, wydawać rozporządzenia z mocą ustawy, zorganizować referendum oraz przewodniczyć radzie sądownictwa" - w ten sposób PiS w styczniu 2010 roku prezentowało projekt konstytucji. Ten sam, o którym w czasie debaty przedwyborczej mówiła premier Ewa Kopacz.
 • Sejm
  Realne są trzy scenariusze powyborcze. Każdy z nich zakłada wygraną PiS, na co wskazują sondaże Deficyt finansów publicznych należy obniżać – deklarują największe partie.
 • Beata Szydło i Ewa Kopacz
  Eksperci z mieszanymi uczuciami oceniają debatę telewizyjną między Ewą Kopacz a Beatą Szydło. Rozmówcy IAR zwracali uwagę między innymi na to, że zarówno obecna szefowa rządu, jak i kandydatka PiS na premiera często nie odpowiadały na pytania prowadzących dziennikarzy i mówiły nie na temat.