• Przygotowania do wieczoru wyborczego Prawa i Sprawiedliwości
  Połowa wyborczej niedzieli za nami. Lokale wyborcze są czynne do godziny 21:00. Państwowa Komisja Wyborcza podała dane o frekwencji na godzinę 12:00. Według danych PKW, do południa do lokali wyborczych poszło 16,47 procent uprawnionych do głosowania. W kraju dochodzi do pojedynczych incydentów wyborczych.
 • Wzory kart do głosowania w wyborach parlamentarnych
  W poniedziałek około godziny 18 Państwowa Komisja Wyborcza przedstawi listę komitetów wyborczych, które przekroczyły wymagany próg i znajdą się w parlamencie. Ostateczne wyniki wyborów parlamentarnych poznamy we wtorek.
 • Ewa Kopacz
  "Wyjazdowe posiedzenia rządu to kampania wyborcza PO za pieniądze podatników" - uważa PiS i zawiadamia prokuraturę. Na zarzuty Prawa i Sprawiedliwości odpowiada szef gabinetu politycznego premiera Marcin Kierwiński. "To dość dziwna logika, że partia polityczna ma finansować posiedzenia rządu" - mówi
 • Andrzej Duda
  Państwowa Komisja Wyborcza publikuje pierwsze, oficjalne wyniki z kilku okręgów wyborczych. Na razie do PKW spłynęły dane z 5 na 51 okręgów. Według tych informacji, Andrzej Duda ma 63,92 procent głosów, a Bronisław Komorowski 36,08 procent.
 • Paweł Kukiz w czasie wieczoru wyborczego
  Jest jedno takie województwo, w którym II tura wyglądałaby inaczej - to Opolszczyzna, gdzie tuż za Bronisławem Komorowskim uplasował się Paweł Kukiz. Także tu znajdują się miejsca, w których to właśnie on zwyciężył, i to zdecydowanie. Oto ciekawostki, które kryją się w wynikach I tury wyborów prezydenckich.
 • Andrzej Duda
  Andrzej Duda wygrywa I turę wyborów prezydenckich. Według oficjalnych pełnych wyników głosowania, przedstawionych przez PKW, kandydat PiS zdobył 34,76 proc. głosów. Bronisław Komorowski zaś zgromadził poparcie wielkości 33,77 proc. Potwierdził się świetny wynik Pawła Kukiza. Frekwencja wyniosła 48,96 proc. Oddano 124 95 głosów nieważnych.
 • Głosowanie w wyborach
  Wolontariusze nie dość, że będą pilnować liczenia głosów, to jeszcze mogą wyprzedzić PKW z informacją o wynikach wyborów.
 • 10 pytań o wybory prezydenckie 2015 - Kto kandyduje?
  Jak i gdzie głosować? Co zrobić, jeśli nie wiemy, gdzie będziemy 10 maja? Kto kandyduje? Przedstawiamy odpowiedzi na 10 najważniejszych pytań dotyczących wyborów prezydenckich.
 • Jarosław Kaczyński
  Jarosław Kaczyński ma wątpliwości dotyczące hasła kampanii mobilizującej elektorat Bronisława Komorowskiego, by wybory rozstrzygnąć w pierwszej turze. Zdaniem polityka PiS-u, wezwanie może być skierowane do komisji wyborczych, a nie do wyborców. Jego zdaniem hasłu powinna przyjrzeć się Państwowa Komisja Wyborcza.
 • Głosowanie
  System informatyczny być może zostanie wykorzystany w wyborach prezydenckich. Dziś PKW oceniła, że dotychczasowe testy są pomyślne i jeżeli dalsze próby z obciążeniem systemu danymi zakończą się pozytywnie - może on zostać wykorzystany 10 maja.