• Dzieci spędzają przed telewizorem zdecydowanie zbyt dużo czasu
  – Moja córka uczy się grać na skrzypcach w każdy piątek. – A mój syn trenuje piłkę nożną! – Moja córka tańczy i śpiewa! – A moja poszła dzisiaj na pierwszą randkę!      – Za to mój znalazł sobie wreszcie dziewczynę! – A mój... jest zupełnie inny. Wielu rodziców boryka się z „problemem” niecodziennych dzieci – dziewczynek, które nie chcą się malować jak reszta, chłopców, którzy wolą szkicować niż grać w koszykówkę. Z „trudniejszymi” przypadkami zalecane jest chodzenie do psychologa.
 • Rodzice z dzieckiem
  Współczesny świat jest otwarty dla każdego. Łatwość podróży jest przyczyną różnorodnej mieszaniny kultur. Ludzie coraz chętniej podróżują i poznają nowe smaki, obyczaje oraz języki. Społeczności stają się barwniejsze i ciekawsze. Zakochani mogą pochodzić z dwóch różnych krańców świata. Pary decydują się na założenie rodziny. Głównie mówi się o pozytywach, ale rzadko wspomina się o wyzwaniach z jakimi takie rodziny muszą się zmierzyć.
 • Rodzice z zawstydzonym synkiem
  Wasze życie jest takie poukładane, a my jesteśmy tylko dziećmi. Dziecko nie jest stworzone do siedzenia przed biurkiem od rana do wieczora.
 • Anna Mucha
  Anna Mucha jest mamą dwójki dzieci, które aktualne chodzą do szkoły podstawowej. Aktorka przyznaje, że jednym z aspektów wychowania, który bardzo ją rozczarował jest ... odrabianie prac domowych.
 • Zenon Martyniuk
  O tym, że Daniel Martyniuk ma problemy z nałogami dowiedziała się ostatnio cała Polska. Jego słynny ojciec zapowiedział, że wyśle go na leczenie, w swojej biografii zdradził zaś, że od maleńkości rozpieszczał syna.
 • Michał Wiśniewski, Zenek Martyniuk
  Od kilku dni polskie media żyją aferą wokół syna Zenka Martyniuka, który jak przyznaje jego ojciec, ma problemy z narkotykami. W dyskusji na ten temat głos zabrał Michał Wiśniewski, który uważa, że gwiazdor disco polo nie powinien być obwiniany za błędy swojego dziecka.
 • Mama i niemowlę
  Bycie rodzicem to zadanie niezwykle odpowiedzialne. Wychowanie malucha na dobrego i mądrego człowieka, który będzie potrafił prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie, jest sztuką. Znamy sposób, by temu wyzwaniu sprostać. Rodzicielstwo bliskości to styl wychowania i filozofia, które sprzyjają społecznemu i emocjonalnemu rozwojowi dziecka oraz tworzą silne relacje między nim a rodzicami. Jednym z elementów budujących i wzmacniających te więzy jest masaż, który mama lub tata powinien wykonywać regularnie.
 • Dziecko płacze
  Tak wynika z raportu Biura Rzecznika Praw Dziecka. Jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniło się prawodawstwo dotyczące stosowania przemocy wobec dzieci?
 • Rodzice z noworodkiem
  "Niemowlę nie jest własnością lekarzy i szpitala", "Rodzice wiedzą, co jest dobre dla ich dzieci", "Prawa rodziny są konstytucyjnym fundamentem". Takie głosy pojawiały się przy okazji sprawy noworodka zabranego przez rodziców ze szpitala w Białogardzie. Z tego sporu przebija jedno: dziecko jest rzeczą, przedmiotem, tłem. 
 • Elżbieta Rafalska
  Nie ma dwóch zdań, że ojcem programu Rodzina 500 plus jest Jarosław Kaczyński - mówiła w poniedziałek w wielkopolskim Lesznie minister rodziny Elżbieta Rafalska. Minister podkreślała, że program jest jednym z instrumentów poprzez które rząd chce wspierać rodzinę.